Tunic

Počítač

WindowsWindows

Steam

Mac OS XMac OS X

Steam

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Andrew Shouldice
Štítky: fantasy, adventura, akční, rpg

Za ty dekády svého působení inspirovala Zelda nespočet titulů. Jedním z nich je i chystaný Tunic s lištičkou v hlavní roli. Ke komu tvůrci Tunic při vývoji vzhlíželi je patrné i z nového traileru oznamující blížící se datum vydání. Zahrajeme si totiž už 16. března, a to na PC, Macu, Windows, Xboxu One a Xboxu Series X/S.

Jak už asi tušíte z traileru a očividné isnpirace Zeldou, v Tunic budete prozkoumávat prostředí plné hádanek a monster, kterým se postavíte v kůži malé lištičky. Na nepřátelích to ale stát nebude, protože podobně jako v Zeldě, i tady bude důležité prozkoumávání prostředí, hledání klíčů, přístupových cest a dalších nezbytností žánru.

Za hrou stojí jeden jediný člověk, ale historie už nás mnohokrát přesvědčila, že to rozhodně nemusí být důvod k obavám či indikátor kvality - však vzpomeňte na hry jako Stardew Valley či Baba Is You, které si svou genialitou získaly obdiv a uznání široké hráčské obce, ačkoliv za jejich vývojem také stál vždy jen jeden člověk. Doufejme tedy, že se Tunic svými kvalitami zařadí po jejich bok.