Trupki

Verdikt
80

Kvalitní, příjemná a návyková logická hra od českých výrobců. Navíc je zcela zdarma, pokud tedy máte náladu trochu potrápit svou mozkovnu, neváhejte.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: plugnplug
Vydání: 8. července 2016
Štítky: zdarma, česká hra, mobilní hry, hlavolamy, logické, od českých výrobců

Nedá se sice obecně konstatovat, jaký žánr her jde tuzemským vývojářům nejlépe, ale třeba logické hry jim od ruky jdou opravdu moc pěkně. Na podzim 2015 vyšla a spoustu lidí pobavila zábavná a v přehledné čisté grafice vyvedená logická hra Zeroes od Petra Marka, v roce 2016 se pak přidala podobně koncepčně jednoduchá, ale příjemně komplexní logická hra Trupki od lidí ze studia plugnplug. Zatím vyšla pro Android zařízení, je k mání zdarma, ale jak na FB uvádí designér hry Ivan Žučenko, rád by co nejdříve „spáchal“ i verzi pro iOS.

Princip Trupki je jednoduchý, ale stejně umožnil Žučenkovi a Pekárkovi vytvořit přes tři stovky hádanek ve třech obtížnostech - hračka, záludné, šílenost. Je ale klidně možné, že se zaseknete už v sekci hračka, ale časem na vzdorující rébus přijdete, a budete pokračovat dál. Středně obtížné puzzly už jsou ale opravdu náročné.

Všechny hádanky mají stejný princip. Posouváním dlaždic musíte vytvořit vyobrazený tvar, na což máte stanovený počet tahů, a často v tom brání překážky s různým efektem – některé nutí posouvat dlažky určitým směrem, jiné znemožňují dlažky posunout přes okraj apod.

Trupki je dostupná zdarma a vydělává (nebo se pokouší něco vydělat) na nákupech dalších puzzlů, ale hlavně přes reklamy, které se přehrají vždy před videem s nápovědou – pokud už vám dojdou nervy a necháte si ukázat, jak danou hádanku vyřešit.

Stejně jako v případě Zeores se Trupki pyšní už zmíněnou přehlednou a zároveň na oči příjemnou grafikou, která člověka neruší, a nekomplikuje mu přemýšlení nad řešením puzzlu. To samé se dá říci o vyloženě minimalistických zvucích.

Pozitivní hodnocení na Google Play je jasnou indicií, že se Trupki hráčům líbí, kdybyste nechtěli dát na naše doporučení, abyste hru alespoň stáhli a vyzkoušeli. Nic než pár MB dat a chvilenku času vás to stát nebude. A možná objevíte zábavu na dlouhé hodiny.