True Skate

Verdikt
50

True Skate zvolilo cestu věrného zapracování ollie a dalších triků na dotykový displej. Kromě faktu, že jde o pěknou podívanou, však tato simulace postrádá propracovanější herní mechaniky a obsah, které by jí pozvedlo z průměrnosti do ranku těch lepších titulů. Bohužel.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: True Axis
Vydání: 18. října 2012
Štítky: platby uvnitř hry, skateboarding, simulace, sportovní

Existovaly doby, kdy se žádná školní lavice neobešla bez přítomnosti malých napodobenin skateboardů – fingerboardů. Díky nim si kdekdo mohl alespoň v menším měřítku prožít radost z tohoto stylového sportu, třebaže v reálu by byl nad jeho síly. S příchodem True Skate se historie opakuje. Tvůrci ze studia True Axis prohlašují své dílko za nejautentičtější virtuální napodobeninu skateboardingu. A i když mám v celé řadě směrů ke hře výhrady, v tomhle jim musím dát zapravdu. 

Pointa hry tkví v provádění triků. Ovládání probíhá rozličnou paletou gest a tahů prstů po obrazovce. To vše se děje v rámci uzavřené arény plné objektů, které jsou šikovní hráči schopni přeměnit na úplné generátory bodů. Body jsou zde nicméně spíš na efekt a využijete je maximálně při úpravě prkna k obrazu svému.

Ještě než se pustím do výčtu hrubek, které autoři při designování True Skate nasekali, je třeba pár věcí pochválit. Je to především působivá grafika, ale vyzdvihnout si rozhodně zaslouží také skutečnost, že se vývojářům podařilo v rámci možností vytvořit věrné zpracování skateboardového ježdění. O moc lépe to skutečně nešlo. 


Nyní z toho horšího konce. Hra vám zakrátko odhalí, že provádění efektních kousků nebude žádný med. Fyzika i kontrola skateboardu jsou velmi neúprosné veličiny, které je třeba vzít velmi rychle v potaz a začít trénovat. I tak ale True Skate nepředstavuje férovou výzvu jako spíš martyrium nevyvedených pokusů. Hodnocení by však nešlo o tolik dolů nebýt dalších limitací. V základní nabídce kupříkladu figuruje jedno jediné nevelké prostředí a jeden skateboard. Za navýšení tohoto směšného počtu si už nicméně musíte připlatit reálnými penězi. Na v základu placenou hru jde o dost odvážné rozhodnutí. Nejbolestivěji se však ve hře odráží absence jakéhokoli cíle. Ono ji ani nelze dost dobře označit jako skutečnou hru. Jde spíš o volné ježdění s možností plnit sled triviálních zadání. A to ani zdaleka nestačí.

True Skate tak hraje lehce do karet alespoň jeho cena. Za pár desítek korun dostanete slušný způsob, jak se lépe seznámit se skateboardingovým prostředím. Ten zbytek lze shrnout jako zatraceně mělký zážitek, a když se po chvíli rozkoukáte z hezké estetiky hry, tak i s téměř nulovou znovuhratelností.