Trek to Yomi

Verdikt

Představila se neskutečně stylově vypadající samurajská akce dávající poctu mistru Kurosawovi. Vypadá parádně, snad se tak bude i hrát. Dozvíme se to nicméně až příští rok, protože hra je v poměrně raném stádiu vývoje.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Flying Wild Hog
Štítky: japonsko, plošinovka, samurajové, akční

Tiskovka (nebo spíš pásmo komediálních skečů) v podání vydavatelství Devolver jako obvykle stála za to a opět se zařadí ke klenotům celé E3. Ani magnificentní charisma nedostižné Niny Struthers ovšem nedokázalo zcela přebít skutečnost, že se pod Devolverem objevily doopravdy zajímavé hry. Možná tou nejpřitažlivější je Trek to Yomi.

„Kurosawa,“ svorně vyhrkly mozky nás, redaktorů, i vás, diváků v chatu, když se na obrazovce rozehrála černobílá symfonie ladných samurajských úderů a úskoků. A to přesto, že příběh šermíře Hirokiho bude do velké míry spoléhat na plošinovkové zobrazení ze strany – nejsme si úplně jistí, že by se mistr s touto rigidní kameramanskou volbou ztotožnil.

Hra ale v každém případě vypadá a zní nádherně. Váš meč v ní mimochodem ochutná nejen lidskou krev, zakousne se i do těl nadpozemských démonů. Hiroki se musí vypořádat s vlastním selháním, s tím, že nedokázal zachránit ty, které zachránit měl, což je pro každého správného samuraje zatraceně silná motivace.

O moc víc toho bohužel zatím nevíme, tedy kromě skutečnosti, že hra se chystá na PC a na starou i novou generaci konzolí. Dočkat bychom se jí měli až příští rok, tvůrcům tedy zbývá ještě spousta času, aby se s hladovými veterány Ghost of Tsushima podělili o další detaily.