Traveller's Rest

Verdikt

Kdo si někdy chtěl zkusit, jaké to je starat se o svou útulnou krčmu, může zpozornět - Traveller's Rest vás nechá dělat přesně to, a klidně hned teď, protože hra je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: Isolated Games
Štítky: fantasy, simulace, strategie

Možná jste také v mladých a naivních letech měli sen, že by bylo fajn mít třeba vlastní pohostinství. Nebo čajovnu. Nebylo by fajn pracovat na svém, vstávat a místo cesty do továrny se nechat pohladit vůní čajů a vodních dýmek? Většinu z nás podobné představy časem přešly, zejména když člověk zjistil, že vlastní podnik opravdu není zas taková sranda (čest výjimkám). Naštěstí ale existují hry, které umí ztracený sen alespoň trochu vynahradit.

Traveller's Rest vás nechá obstarávat vlastní hostinec v malebném, až pohádkovém prostředí. Kouzelný pixel art ihned navodí uvolněnou atmosféru a nechá zapomenout na shony reality, a když ještě k tomu pohladí hravá flétnová hudba, je zaděláno na prvotřídní eskapismus. A to je, upřímně, hlavní lákadlo celé hry. Pohroužení do jiného světa.

To však nezamená, že by snad Traveller's Rest nefungovala dobře i po řemeslné stránce. Nabízí desítky receptů a stovky dekorací, kterými můžete krčmu okrášlit, tucty jídel i nápojů, co potěší hosty. Všechno si můžete pěstovat a vyrábět sami a postavit tak plně soběstačný ostrůvek odpočinku. Postup hrou se může pochlubit kvalitně nastaveným designem, pořád se něco odemyká, zpřístupňuje a otevírá nové cíle. A atmosféra je silná a nesmírně příjemná od začátku až do konce.

Titul je v předběžném přístupu, což znamená, že další věci budou ještě přibývat, chyby se budou opravovat a balanc ladit, ale dobrou zábavu nabízí už v současném stavu.