TrainStation

Verdikt
70

Pěkný vlakový manager, ve kterém vás nestresují žádné konkurenční společnosti. Hodí se spíše pro příležitostné hráče a hlavně pro všechny milovníky vlaků, protože těch si tu užijete opravdu dosyta.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Pixel Federation
Štítky: historická, platby uvnitř hry, manažer, free-to-play, simulace

Opravdu velké množství lidí má rádo vlaky. Ví to jak vlakové společnosti, tak herní průmysl, který produkuje stovky strategií a simulací se železnými oři. A vědí to i slovenští vývojáři z Pixel Federation s jejich vlakovým manažerem TrainStation.

V TrainStation se stáváte vlastníkem jedné vlakové stanice a malého vláčku, který uveze tři libovolné vagony. Krátký tutoriál vám ukáže, jak zapojit vagony na přepravu dopisů a vyšlete vlak do nejbližšího města, což mu zabere pouhých pět minut. Zpátky se samozřejmě vrátí s výdělkem.

Za utržené peníze můžete koupit další lokomotivu a tu pověřit odvozem pasažérů. Kromě lokomotivy musíte tedy zakoupit i nové vagony. Takto odesíláte jeden vlak za druhým a sledujete své železniční impérium růst. S každou novou úrovní se odemykají nové možnosti jak vlaků, tak i budov stanice. Budovy zajišťují přísun lidské hmoty, ale jejich postavení zase vyžaduje nějaké dřevo a hřebíky. A to nezískáte jinak, než dovozem zvenčí. Takže kupujete další vlakové soupravy, s větší vagonovou kapacitou, vyšším výdělkem atd.

TrainStation je hra spíše o objevování. Po dráze nejezdí konkurenční vlaky a hratelnost je orientována na rozšiřování vlastních možností. Nejen že na vás čeká přes 1000 (!!!) různých lokomotiv napříč celou historií a na desítky různých nákladů, ale také se o každém stroji dozvíte nějakou zajímavost v encyklopedii. Lokomotivy navíc vypadají ve 2D grafice slušně a snadno se dají rozeznat jedna od druhé. Jako odpočinek, ke kterému stačí přijít jednou za pár hodin a vyslat vlaky na cestu, poslouží TrainStation dostatečně.

Platební modelHru je možné hrát bez jediného omezení zcela zdarma a nebudou vás rušit ani reklamy. Za reálné peníze si můžete přikoupit speciální lokomotivy a o něco výhodnější vagony všeho druhu.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L