Train Sim World 2

Verdikt

Virtuální strojvedoucí se mohou radovat, nový simulátor vlakové dopravy už je za rohem. Kroužkujte šestý srpen.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Dovetail Games
Vydání: 1. ledna 2100
Štítky: simulace

Train Sim World 2020 od Dovetail Games vyšel navzdory svému názvu už v roce 2018 a letoškem pro něj cesta k výšinám končí. Tvůrci se rozhodli aktualizovat svou formuli vlakové simulace, a i když to ve výsledku zní, že klidně mohlo jít o prostý update existující hry, musíme se smířit s tím, že v létě dorazí Train Sim World 2.

Proč to zní jako update? Protože se toho zas tolik nového neděje. Pravda, tvůrci aktualizovali svůj proprietární engine SimuGraph, díky čemuž nyní pocítíte prokluzy kol na hůř udržovaných kolejích a víc vás potrápí těžký náklad v kopci. Své lokomotivy upravíte v editoru polepů a díky systému Scenario Planner si na zastoupených tratích vytvoříte vlastní scénáře.

Jenže tratě budou všehovšudy tři. Jedna se nachází v srdci Londýna, konkrétně jde o trať metra Bakerloo, po které se projedete v ikonické soupravě 1972 Mark 2 Stock. Druhá se zaměřuje na vysokorychlostní německou trať vedoucí z Kolína do Cách s lokomotivami DB BR 406 ICE 3 a DB BR 442 ‘Talent 2’. Třetí vás vezme do Ameriky na Sand Patch Grade táhnoucí se napříč Pensylvánií a Marylandem, kde proženete mašiny GE AC4400CW, EMD GP38-2 a EMD SD40-2.

Dalším důkazem, že by mohlo jít jen o update, je fakt, že Train Sim World 2 bude kompatibilní se všemi DLC Train Sim World 2020. Za to je ovšem potřeba tvůrce pochválit. Nebudou vás nutit kupovat všech 26 dodatků znovu, ale samozřejmě plánují nový obsah pouze pro druhý díl.

Co se týče dalších funkcí, zamrzí chybějící multiplayer a nemožnost sdílet své scénáře a designy s ostatními, ale minimálně hra více hráčů je součástí plánovaných updatů.

Vydání Train Sim World 2 nijak neohrožuje existenci předchozího dílu, takže vás nikdo nenutí k okamžitému přechodu. Ten má zřejmě smysl pouze v případě, že ze všeho nejvíc toužíte po vylepšené fyzice týkající se prokluzu kol a lepší grafice, která už zvládá 4K.

Train Sim World 2 vyjde 6. srpna na počítačích, PlayStationu 4 a Xboxu One.