Train Conductor World

Verdikt
95

Nástupce staršího Train Conductoru se povedl na výbornou. Audiovizuální stránka naštěstí nebyla odsunuta na druhou kolej a spolu s intuitivním ovládáním a vyzývavou hratelností vytváří dokonale fungující záležitost. Pro milovníky vláčků a snadného managementu pod velkým tlakem jde o povinnost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: The Voxel Agents
Vydání: 3. března 2016
Štítky: na postřeh, zdarma, manažer, logické

Hektické rozřazování vlaků na správné koleje, zamezení srážkám dvou a více vlaků, upřednostnit netrpělivé strojvedoucí a postupně rozšířit své vlakové impérium na území Evropy. To a mnohem více je Train Conductor World, nástupce původního Train Conductoru, který byl inspirován hrami Flight Control a Harbor Master.

Vše začíná v Mons v Belgii. Je vám svěřen zdánlivě nudný úkol přeřazovat vlaky na správné koleje, aby se dostaly do svých destinací. Jak záhy zjistíte, na nudu nebude čas. Vlaků jezdí mnohem více, než je v daném městě tratí a jediné špatné rozhodnutí znamená milionovou katastrofu a vyhazov.

Vaším denním chlebem bude pohled na několik tratí, na které zleva i zprava přijíždějí vlakové soupravy. Ty málokdy jedou po správné trati, takže jim musíte tahem vytvořit vedlejší kolej, která je svede na správnou trať v jejich barvě. Když zdárně dojede na druhou stranu obrazovky, získáte hvězdičku, kterou převáží. Tedy pokud jste vlak nenechali dlouho stát. Vlak totiž můžete kdykoliv zastavit pouhým tapnutím a předejít tak jisté srážce. Pokud se vám povede v pořádku dovést všechny vlaky v úrovni do cíle, otevře se těžká obtížnost a následně obtížnost nazvaná chaos.

Za plnění úrovní získáváte mince, které vám dále odemykají dílky kolejí různých materiálů. Těmito dílky poté propojujete různé evropská metropole, čímž si otevíráte další zajímavé úrovně. Někdy jde o prosté čtyři tratě vedle sebe, jindy musíte vytvářet mosty mezi různými destinacemi, aby vás příště překvapilo pět výjezdů z doku, které se sjednocují do dvou tratí. Kromě měst s úrovněmi se na mapě nacházejí přístavy, které po propojení s okolními městy konstantně vydělávají peníze.

Srážka vlaků v běžné úrovni znamená váš konec (pokud neshlédnete reklamu, po které vás hra nechá pokračovat), ale čas od času se v některém z vámi odemčených měst objeví ikonka crash testu. Tušíte správně. Zde půjde o přesný opak – srazit co nejvíce vlaků dohromady. Možná si říkat, že to bude oproti klasickému pojetí brnkačka, ale opak je pravdou. Vlaky ne vždy jedou v sudém počtu, aby se daly jednoduše nasměrovat do sebe.Často pojedou tři vlaky najednou a vy musíte během vteřiny vymyslet, jak spojit do jedné hromadné havárie.

Train Conductor Worlds nabízí překvapivě velkou porci zábavy. Jednotlivé úrovně vás bude bavit opakovat, dokud je nesplníte na sto procent, protože vás hra za každý pokus odmění zlaťáky. A zlaťáků budete potřebovat hromadu, protože jedině tak můžete budovat nové tratě a dostat se k dalším úrovním. V tomto směru je hra značně pomalejší a apeluje tak na vaši peněženku, ať přihodí něco skutečných mincí za nové dílky tratě. Nikdo vás k tomu ale nenutí. Zadarmo dostanete plnohodnotnou hru s kvalitním ozvučením a velice roztomilou voxelovou grafikou, ke které se budete rádi vracet (už jen proto, že každý den dostanete jeden dílek mapy zdarma).