Traffix

Verdikt
95

Traffix kombinuje vynikající zpracování, nádhernou a jednoduchou grafiku s náročnou hratelností, ze které se vám může snadno zamotat hlava. Za zmínku stojí i povedené úrovně, kdy obtížnost postupně stoupá.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

3,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Infinity Games
Vydání: 8. července 2019
Štítky: arkáda, mobilní hry, auta, simulace

Sedíte v autě a čekáte na křižovatce až se rozsvítí zelená, zatímco stále jen pozorujete jedoucí auta v cizích pruzích. Je to prostě nehoráznost. Kdybyste ty zpropadený semafory nastavovali vy, nikdy by k takové anarchii nedošlo. Stále nic? Tak teď už toho máte vážně pokrk!

Hra Traffix není o řízení auta, ale dopravy. Stanete se oním záhadným bohem semaforů, který má moc přepnout z červené na zelenou. Vaším revírem se stanou křižovatky v nejfrekventovanějších metropolích světa. Prahu ve výběru ale bohužel nenajdete. Hned na první pohled vás titul zaujme grafickým zpracování. Autoři zvolili čistý a minimalistický vzhled, kdy jsem si u každé úrovně říkal, že bych si mohl vyfotit obrazovku a zarámovat ji na zeď.

Ovládání je jednoduché, jak jen to jde. Semafor je reprezentován zábranou na silnici. Po klepnutí pustí jedno auto a rychle se vrátí do výchozího červeného stavu. Rychlé dvojité poklepání místo toho trvale změní barvu na zelenou, dokud se ji nerozhodnete přepnout zpět. A to stačí. Auta na zelenou prostě jedou a neohlíží se, zda do někoho nevrazí. Prostě jako ve skutečnosti.

Vaším úkolem je tak řídit dopravu a zajistit bezproblémový provoz. Aby to nebylo snadné, když řidič stojí dlouho na místě, začne mu docházet trpělivost. A rozzlobený motorista znamená stržené body z hodnocení. Stejně tak o body přicházíte, pokud zapříčiníte bouračku. Nejprve se snažíte mísit auta z vedlejších ulic do hlavního proudu, později začnete zcela ovládat komplexní křižovatky. Nejvíce mě bavila úroveň, kdy jsem musel dávat pozor na projíždějící vlak.

Variabilita úrovní je na skvělé úrovni, přidají se náklaďáky, chodci, vlaky nebo dokonce letadla. Určitě také nejde o hru na relaxaci, jakmile začne stoupat počet ovládaných semaforů, bude se vám vařit mozek, začnete dělat chyby a chvílemi jsem neměl daleko k pocitu paniky. To vše hodnotím kladně, hra nabízí zážitek srovnatelný s hity jako Flight Control nebo Mini Metro. Navíc stojí 99 Kč a nebudou vás tak otravovat žádné free-to-play prvky. A i když si titul můžete zahrát i na počítači, hodí se přeci jen spíše na dotykové obrazovky.