Traffic Racer

Verdikt
90

Závodní hra, ve které zažíváte skutečný adrenalin z rychlosti a s ní spojeným nebezpečím. Vozový park lahodí oku každého motoristy, který zde ukojí své choutky po rychlosti a překrásných vozidlech, ať už těch nových nebo těch starých. Na občasný odpočinek ideální.

Další informace

Výrobce: SK Games
Vydání: 26. září 2012
Štítky: auta, endless runner, závodní

Závodníky na silnici nemá snad nikdo rád. Na druhou stranu většina z nás automilů alespoň jednou trochu víc polechtala plyn, když byla silnice prázdná. Pokud máte rozum a nevybíjíte si své choutky na přeplněných dálnicích, mohl by k uspokojení vašich potřeb dopomoct „simulátor“ dálničního závodníka Traffic Racer.

Jako správný závodník nemáte na nic čas, proto ihned usedáte za volant svého pickupu v garáži a hurá na dálnici. Ale počkat, v okolí se nachází hned několik dálnic, proto si musíte nejprve zvolit, zda se pustíte do bezpečnější jednosměrky nebo rovnou obousměrky, zda si změříte ujetou vzdálenost za 100 vteřin nebo zda si budete jen tak volně jezdit. Pak už jen zvolíte prostředí dálnice, kde máte z počátku na výběr z předměstí a pouště.

Na dálnici vám jde o jediné – vytáhnout ze své káry maximum a vydržet co nejdéle kličkovat mezi houstnoucí dopravou. Za konstantní maximální rychlost sbíráte body, které obohacujete těsnými předjížděcími manévry. Ty můžete dále řetězit a zvyšovat tak jejich hodnotu. Plyn a brzda jsou ve vaší režii, takže bezpečné zastavení před bláznem, který vám hodí před auto myšku, je v této hře v pořádku a můžete opětovně zrychlit na stovku. Jakmile to jednou nedobrzdíte, vaše pouť končí a na základě získaných bodů obdržíte finanční odměnu.

Za získané peníze si můžete pořídit vše, co vás napadne a dokonce i to, co by vás napadnout nemuselo. Předně jde o auta. Ve hře jich je celkem 48, a byť nejsou licencovaná, bezpečně poznáte ikonického brouka, Golfa nebo Skyline. Z široké nabídky vozidel si vybere opravdu každý – od amerických muscle car přes japonské tunery až po hypersporty současnosti. A jeden kamion…

Kromě rozšiřování garáže upravujete i její jednotlivé obyvatele. Autu můžete pořídit nové ráfky, přelakovat ho, zvýšit mu výkon, ovládání a brzdy nebo na dveře nanést nějaký sexy nátěr. Vedle aut si za virtuální peníze odemykáte i nová prostředí jako sníh, déšť nebo noční město a po odemčení policejního vozu je zde možnost i dálničních honiček. Každý den ještě máte možnost projet se se sanitkou, se kterou si můžete přijít na mnohem více peněz, než standardní jízdou.

Traffic Racer nabízí poměrně realistický požitek z vysoké rychlosti za plného provozu. Auto se při zatáčení příjemně pohupuje a při ostřejším manévru kreslí na vozovku čáry. Největším kladem hry je samozřejmě vozový park, který ne jen že je opravdu velký a rozmanitý, ale jednotlivé modely jsou krásně zpracovány a v provozu vypadají prostě skvěle. Okolní auta bohužel na tak dobré úrovni nejsou, ale nejedná se výrazný propad. Kladnou stránkou je i ozvučení a rozmanitost prostředí poté, co si ho odemknete. Váš vývoj je samozřejmě neskutečně pomalý, pokud mu nepomůžete reálnou měnou nebo neshlédnete desítky reklam, což není výtka. Přeci jen jde o hru zdarma, ve které lze vše získat bez placení.