Traffic Lanes 2

Verdikt
86

Povedená simulace dopravních uzlů, ve které si užijete jak plánování a programování semaforů na křižovatkách všeho druhu, tak i realisticky vypadající dopravu, nehody a nečekané události.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: ShadowTree
Štítky: platby uvnitř hry, auta, manažer, free-to-play, strategie

Napadlo vás někdy při rozčilování se nad zácpou v městské dopravě, že ty nekonečné červené a zdánlivě nesmyslné postávání má hlubší smysl? Že za návrhem všech světelných křižovatek stojí mraky práce a výpočtů, aby vše fungovalo, jak nejlépe to jde? Ne? Možná je na čase podívat se na celou problematiku ve hře Traffic Lanes 2.

Pokračování původního Traffic Lanes od studia ShadowTree doznalo značných změn, jak po stránce hratelnosti, tak především po stránce grafické. Tentokrát se totiž z nebeského oka nekoukáme na barevné modýlky vozidel v čisté, upravené počítačové grafice, ale na satelitní snímky skutečných světových křižovatek. Hra tak získává neuvěřitelně funkční punc uvěřitelnosti.

Od začátku máme zcela volnou ruku ve výběru křižovatky, které jsou po dvanácti rozděleni do pěti sekcí (městská zástavba, Nový Zéland, zimní prostředí a další). Jakmile máte vybráno, je dobré se s křižovatkou nejprve seznámit a dopředu si připravit strategii. K dispozici je vždy několik semaforů, jejichž kliknutím změníte bezpečnou červenou na docela nebezpečnou zelenou.

Klikat na světla ručně je velice pracné a z dlouhodobějšího hlediska nezvladatelné, proto si můžete naprogramovat vlastní tlačítka, kterými sepnete několik semaforů naráz. Pak už je to jen na vašich schopnostech a rychlosti, se kterou budete pouštět jednotlivé kolony.

Během hraní narazíte na nečekané události. Na některých mapách jsou kupříkladu stopky, kdy musíte řidičům ukázat, kdy mohou jet. Jindy se musíte starat o chodce, brát v potaz projíždějící vlak nebo se vyhnout cestářům asfaltující jeden jízdní pruh. Jakmile uděláte jedinou chybu, způsobíte dopravní nehodu, která ochromí celou dopravní síť. A pokud necháte někoho dlouho čekat, rupnou mu nervy a dopravní nehodu způsobí zcela sám.

Cílem každé úrovně je samozřejmě s co nejmenším počtem přešlapů nechat projet určitý počet vozidel. Z počátku jde o desítky aut a kamionů, v pozdějších úrovních dokonce o několik stovek. A byť vám při hraní potečou nervy, stejně jako za reálným volantem, pochopíte, že funkční křižovatka není žádná hračka.

Traffic Lanes posouvá svého méně povedeného předchůdce tam, kde měl být. Realistické pojetí je vtahující a každá nehoda vypadá opravdu nebezpečně, což vás jen více utvrzuje ve snaze se jim vyhnout. Zvládnutí všech úrovní na tři hvězdy je pak záležitost na celý život.

Platební modelHra je zcela zdarma a nenabízí žádné možnosti dodatečných plateb. Při hraní je v dolní části obrazovky všudypřítomná reklama, která vás v dopravím shonu nijak neruší.