Tormentum II

Verdikt

Pokud vás baví styl H. R. Gigera (to je ten pán, co nakreslil, jak bude vypadat Vetřelec), můžete zpozornět. Překrásné, tísnivé, skličující a ponuré prostředí vyvedené v ručně kreslených scénách si nutně podmaní každého fanouška. Hra vyjde v polovině roku 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: OhNoo Studio
Štítky: horor, thriller, indie hra, adventura

OhNoo Studio před třemi lety debutovalo graficky pozoruhodnou surrealistickou adventurou Tormentum: Dark Sorrow. V ní vdechli život uměleckému stylu, který razili Zdzisław Beksiński a H. R. Giger (tvůrce Vetřelce). Zároveň hře dodali zajímavý příběh, pasující puzzly a těžké morální volby. Příští rok se dočkáte pokračování, které se zaobírá úplně jinou tematikou.

Grafický styl zůstává, ale příběh vás zavede jinam. Zatímco v jedničce jste se probudili ve vězení, ve kterém jste formou bolesti měli donekonečna odpykávat trest za něco, na co si nepamatujete, a následně jste unikali a objevovali svět tam venku, Tormentum II vás vezme do světa počítačů v budoucnosti.

Chopíte se role vývojáře, který touží po vytvoření hry, jejíž umělá inteligence by byla nerozeznatelná od chování lidí. Jednoho dne obdržíte balíček s podivným procesorem. Sice ho dáte stranou, ale od jeho příchodu začnete vídat podivné výjevy. Věci z vaší hry se začnou objevovat ve skutečném světě. Nebo počkat… Možná je to naopak.

Rozhodnete se tedy procesor použít. Jakmile ho vrazíte do svého počítače, váš život se radikálně změní. Najednou jste opět ve vězení, ale tentokrát na ostrově uprostřed moří. Moří uprostřed vaší vlastní hry. A jak záhy zjistíte, někde došlo k chybě. Zdejší prostředí není vůbec tak přátelské, jak jste ho naprogramovali.

A co víc, místní si šuškají o jisté osobě, bohu, který žije na nejodlehlejším ostrově světa. Jenže nikoho takového jste do své hry nevytvořili. Tak kdo to může být? Nezbývá vám, než to zjistit na vlastní pěst napříč 130 obrazovkami s úžasnými, ručně malovanými výjevy (dvakrát tolik oproti jedničce).

Podivný příběh je tedy opět přítomen, stejně jako nevídaný grafický styl, spousta hádanek a morálních rozhodnutí. Tormentum II vyjde 20. června 2019 na Steamu.