Toki

Verdikt

Stará klasika v novém kabátku a navíc s možností hrát na cesty? To zní jako výborná nabídka. Zda bude záhodno ji přijmout, se dozvíme na začátku prosince, kdy remaster dorazí na pulty digitální distribuce.

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Microids
Štítky: hd remake, plošinovka, akční

Skoro tři desítky let stará akční plošinovka s plivající opicí Toki se vrací a vypadá pořád k světu. Remake kultovní japonské hry z roku 1989 mají na svědomí francouzští Microïds, kteří ji vydají exkluzivně na Switch ještě letos.

Pamětníkům je Toki jistě dobře známá – hlavní roli tu hraje velmi specifická a zvláštní opice co umí „střílet“. Toki je tak místy hopsačka a místy shoot'em up. S ústředním opičákem se vydáváte napříč džunglemi, jezery, jeskyněmi a dalšími lokacemi zachránit princeznu. Na příběhu hra nestála tehdy a nebude na něm stát ani dnes, ale jednoduše uchopitelná hratelnost snad tolik nezestárla.

Toki bude nicméně pořádnou výzvou, protože už tehdy šlo o docela obtížnou hru a pro leckteré mladší majitele Switche půjde jistě o pořádně obtížný kousek. Ducha původní hry se ale tvůrcům zachovat podařilo, minimálně na základě toho, jak celý Toki působí z obou přiložených videí.

O vydání hry na další případné platformy už Microïds nemluví, tudíž se zatím počítá pouze se Switchem. Na tamním eShopu si budete moct Tokiho zakoupit už 4. prosince.