Tiny Island

Verdikt
80

Hra, která svěžím způsobem spojuje provařené žánry browserového duelového RPG a her typu "spoj tři". Výsledkem je překvapivě zábavný mix. Zkuste, nebudete litovat.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Freigeist
Vydání: 20. října 2015
Štítky: browser-gaming, platby uvnitř hry, spoj tři, zdarma, multiplayer, nejhranější na starých hry.cz, online, rpg

Další hra typu "spoj tři"? Copak jich tu nemáme dost? Nenechte se mýlit, Tiny Island přidává do kotlíku další ingredience a předkládá velice chutnou krmi.

Jedná se totiž v základu o klasické browserové RPG, ve kterém oblékáte svou postavu do stále lepšího vybavení s mocnějšími a mocnějšími vlastnostmi, nabíráte úrovně a porážíte nebezpečné protivníky. Svěžím rozdílem je to, že souboje probíhají jako duel na hracím poli - a zde právě přichází ke slovu lehce pozměněná hratelnost her typu "spoj tři".

Obě strany mají k dispozici zbraň a tři schopnosti, červenou, modrou a zelenou. Sbíráním odpovídajících barev se schopnosti spouštějí, spojování lebek znamená útok zbraní, pospojované mince vám skončí v kapse a kokosy přidávají body zkušeností. Kouzlo spočívá v tom, že jaké schopnosti se pod barvami budou skrývat, to už záleží jen na vás a vaší volbě předmětů.

Pokud navíc spojíte víc než tři symboly stejného druhu, schopnost se spustí okamžitě (běžně to je po třech sebrání tří stejných symbolů) a ještě k tomu hrajete dál. Při volbě vhodné taktiky se tak útoky dají řetězit, metat kouzla horem dolem a ještě na tom pořádně napakovat měšec zlaťáky. Co je ale nejdůležitější - vymýšlení taktiky a hlavně její úspěšné provedení je velice zábavné. Dává to oddychové hratelnosti "spoj tři" punc napětí a smyslu. Vrcholem je pak možnost duelu proti jiným hráčům.

Pokud máte podobné hry alespoň trochu rádi, Tiny Island určitě vyzkoušejte. Jde o příjemně neotřelé nastudování dobře známého tématu, které má potenciál si vás získat.