Tiny Island

Verdikt
80

Hra, která svěžím způsobem spojuje provařené žánry browserového duelového RPG a her typu "spoj tři". Výsledkem je překvapivě zábavný mix. Zkuste, nebudete litovat.

Další informace

Výrobce: Freigeist
Vydání: 20. října 2015
Štítky: platby uvnitř hry, spoj tři, zdarma, browser-gaming, multiplayer, nejhranější na starých hry.cz, online, rpg

Další hra typu "spoj tři"? Copak jich tu nemáme dost? Nenechte se mýlit, Tiny Island přidává do kotlíku další ingredience a předkládá velice chutnou krmi.

Jedná se totiž v základu o klasické browserové RPG, ve kterém oblékáte svou postavu do stále lepšího vybavení s mocnějšími a mocnějšími vlastnostmi, nabíráte úrovně a porážíte nebezpečné protivníky. Svěžím rozdílem je to, že souboje probíhají jako duel na hracím poli - a zde právě přichází ke slovu lehce pozměněná hratelnost her typu "spoj tři".

Obě strany mají k dispozici zbraň a tři schopnosti, červenou, modrou a zelenou. Sbíráním odpovídajících barev se schopnosti spouštějí, spojování lebek znamená útok zbraní, pospojované mince vám skončí v kapse a kokosy přidávají body zkušeností. Kouzlo spočívá v tom, že jaké schopnosti se pod barvami budou skrývat, to už záleží jen na vás a vaší volbě předmětů.

Pokud navíc spojíte víc než tři symboly stejného druhu, schopnost se spustí okamžitě (běžně to je po třech sebrání tří stejných symbolů) a ještě k tomu hrajete dál. Při volbě vhodné taktiky se tak útoky dají řetězit, metat kouzla horem dolem a ještě na tom pořádně napakovat měšec zlaťáky. Co je ale nejdůležitější - vymýšlení taktiky a hlavně její úspěšné provedení je velice zábavné. Dává to oddychové hratelnosti "spoj tři" punc napětí a smyslu. Vrcholem je pak možnost duelu proti jiným hráčům.

Pokud máte podobné hry alespoň trochu rádi, Tiny Island určitě vyzkoušejte. Jde o příjemně neotřelé nastudování dobře známého tématu, které má potenciál si vás získat.