Time Connect

Verdikt
70

Time Connect je hra, která kombinuje postřeh s přesností a schopností logicky plánovat další kroky. Není obtížná ani obzvlášť originální, ale k ukrácení dlouhé chvíle se jedná o příjemnou volbu,

Další informace

Výrobce: Zygomatic
Vydání: 12. prosince 2017
Štítky: zdarma, browser-gaming, nejhranější na starých hry.cz, online hry, hlavolamy, online, logické

Koncept logického rychlíku Time Connect není žádnou novinkou či něčím, co bychom snad ještě nikdy ve světě prohlížečových hlavolamů nezaznamenali. I přesto ale dokáže příjemně zabavit, protože dobře funguje a zaměstná vaše smysly tak, jak to od puzzlovitých her očekáváte.

Pravidla jsou vcelku jednoduchá. Hra před vás rozloží pole plné různých ikon, přičemž je potřeba spojovat totožné páry. Chyták spočívá v tom, že odstranit dvojici lze pouze tehdy, pokud spolu buďto přímo sousedí, nebo ji lze alespoň spojit neporušenou čarou, která se nevine okolo rohu herního pole.

Hráč tak musí nejen hledat stejné obrázky jako v dynamické variaci na tradiční pexeso, ale také uvažovat, které páry odstranit, aby si tím zpřístupnil další a další dvojice a byl nakonec schopný vyčistit celé pole dřív, než mu dojde čas, což je cílem hry. Pokud se ale dostanete do situace, kdy už žádné další dvojice odkliknout nelze, není potřeba zoufat. Každá úroveň nabízí tři možnosti promíchání karet, což většinou zachrání partii.

Hra je zcela zdarma, funguje bezproblémově a její otravnou hudbu lze díkybohu vypnout. Pokud vás baví podobné logické rychlíky, s Time Connect se nespletete.