Tides of Time

Verdikt
85

Ve víru věků představuje zhuštěný strategický zážitek v několika málo rozhodnutích. 18 karet ve skutečnosti představuje široké možnosti kombinování a jediný chyba vás může stát vítězství. Převod populární karetní hry se tak rozhodně povedl, i když chybí multiplayer.

Další informace

Výrobce: Portal Games
Vydání: 10. dubna 2019
Štítky: karetní, budovatelská, mobilní hry, strategie

Tides of Time, neboli Ve víru věků, je malá karetní hra pro dva, kterou si můžete zahrát ve fyzické podobě, ale zároveň i na telefonu. Běžné výhody digitální verze, tedy rychlé rozestavění a kratší kola, zde nehrají přílišnou roli, neboť obě verze ve výsledku zaberou stejně času. Určitě vás však nalákám na hezké animace a moc povedené zpracování právě recenzované mobilní hry. A také nemusíte tolik počítat.

Hru tvoří balíček 18 karet. To je skutečně vše. Karty představují budovy, jenž se řadí do několika typů (dle symbolů) a obsahují podmínky bodování. Postupně ve třech kolech každý hráč postaví 5 karet, přičemž po každém tahu si hráči karty prohodí. Musíte tak řešit nejen, co se hodí vám, ale co nechcete přenechat soupeři. Budete tak například uvažovat and tím, zda spíše chcete získat další tři vítězné body, nebo raději postavíte pro vás bezcennou budovu, ale zároveň tím zabráníte dokončení soupeřovi sady v hodně 13 bodů. 

Na první pohled se zdá, že pár karet nebude představovat přílišnou výzvu. Během hraní si však rychle uvědomíte, že každé jedno rozhodnutí je nesmírně důležité. A drobná chyba vás může stát vítězství. Nebude tak překvapením, když v prvních hrách proti lehkému AI vůbec nevyhrajete. Jestli nějaká hra skutečně splňuje „snadná k naučení, těžká k ovládnutí“, je to Tides of Time. 

Bodovací kategorie jsou až na pár výjimek primitivní – hráč s převahou symbolu získá 7 bodů, za každý tento symbol máte 3 body. Teprve v druhém tahu však víte, které karty se toto kolo objeví, takže v tom prvním musíte trochu hádat. Mezi jednotlivými koly si také vyberete jednu budovu, která vám zůstane a jednu, kterou ze hry trvale vyřadíte, což přináší další strategii. 

Zajímavé je, že se dvěma posledními kartami v ruce se vlastně rozhodujete, kterou kartu postavíte vy, a kterou bude muset postavit protivník. I tímto mu můžete zhatit plány. Počítejte však s tím, že on je chce zničit vám. Zpracování se rovněž povedlo, karty jsou čitelné a nechybí ani hezké animace ukazující jednotlivé vazby budov, přičemž bourání karet mezi koly připomíná Thanosovo lusknutí. 

Hrát můžete proti umělé inteligenci ve 3 obtížnostech, případně si vyměňovat s dalším hráčem telefon. To je určitě praktičtější pro hraní na cestách než se skutečnými kartami. Žalostně však chybí multiplayer, takže na opravdovou výzvu při hraní online zapomeňte. Pokud však chcete vměstnat hodně náročného rozhodování do krátkého časového úseku, hra bude přesně pro vás.