Thymesia

Verdikt

K soulsovce patří řádně temné zasazení plné neštěstí a zoufalství - co vhodnějšího než morová rána? Hra vyjde 9. srpna.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: OverBorded Studio
Štítky: fantasy, third person, akční, rpg

Žánr souls-like se nám pěkně rozrůstá. Vedle Demon’s Souls, Dark Souls, Bloodborne, Sekira a Elden Ringu od zakladatelů žánru můžete dát šanci hrám jako The Surge, Ashen, Mortal Shell, Lords of the Fallen či třeba 2D formě v Salt and Sanctuary. Na obzoru je pak ještě další vyzyvatel, který si nechá říkat Thymesia.

Thymesia v sobě od prvního pohledu nezapře inspiraci právě v Dark Souls. Jde očividně o temné fantasy RPG, kterému nechybí obrovití bossové třeba v podobě přerostlého netopýra. Budete se ohánět nejrůznějšími zbraněmi, uhýbat útokům nepřátel, vykrývat je a umírat.

A v čem se chce Thymesia odlišit? Svým způsobem tím, že napodobí prvek ze sci-fi The Surge a využije ho ve fantasy prostředí prolezlém morem. Vaši nepřátele jsou zmutovaní nákazou a bojovat s nimi můžete jen s pomocí stejné nákazy. Tedy vaše zbraně pocházejí přímo z vašich nepřátel, pohání je stejný černý hnus.

Díky novému traileru od IGN víme, že plná verze hry vyjde 9. srpna, a to na počítačích, PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S. Další videa zaměřující se na konkrétní prvky hry hledejte na youtubovém kanále vydavatele Team 17.