Those Who Remain

Verdikt

Vyrobit kvalitní horor není žádná legrace a ve hrách to je snad ještě těžší, když nepracujete s pouhými diváky, ale hráči schopnými samostatného rozhodování. O tom, jak se s náročným úkolem popasuje Those Who Remain, se dozvíme ještě tento rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Camel 101
Štítky: horor, explorativní, psychologický, adventura

Světla venku možná zhasla, ale v Dormontu žhne i samotná tma. Městečkem se šíří šeptanda o náhodném mizení lidí, které jen podporuje nárůst neklidu a iracionálního strachu. Spolu s temnotou začíná nastavovat zrcadlo těm, kteří zůstali. Psychologický horor z pohledu vlastních očí Those Who Remain vás donutí strachy z odrazu konfrontovat a snažit se udržet si alespoň zbytky příčetnosti.

Některé chyby by se neměly stávat, ne když máte v životě všechno, co potřebujete – a přesto se stávají. Vezměte si hlavního hrdinu Edwarda: Měl dobrý život, krásnou manželku a dokonalou malou dcerku. Přesto si dal pár panáků whiskey a rozhodl se rozejít se svou milenkou, aby své chyby napravil. Jenomže se ubytoval v motelu právě v Dormontu, aniž by tušil, jak tahle noc změní celý jeho život.

Tohle ospalé město totiž existuje ve své vlastní spirále odtržené od reality, pokřivené temnotou i činy jeho občanů. Tahle noc bude pro Edwarda testem morálky, zdravého rozumu i schopnosti odolat temnému pokušení.

Z hlediska hratelnosti tu máme klasický model, kdy vás světlo udržuje v bezpečí, zatímco v temnotě se odehrávají nejrůznější zvěrstva. I do ní se ale budete muset vydat, abyste odhalili dormontská tajemství. Při tomhle pátrání občas budete mít příležitost pomoct místním obyvatelům, ne každý si ale vaši pomoc zaslouží. Mnoho z nich skrývá cosi velmi prohnilého. Vaše rozhodnutí ovšem ovlivní osud Edwarda a taky jeho psychický stav.

„U Those Who Remain samým napětím zapomenete dýchat,“ říká Leo Zullo, vedoucí manažer Wired Productions. „Hra je nabitá atmosférou a vezme vaši představivost do jiné dimenze. Jsme moc rádi, že můžeme tenhle titul přivítat v naší Wired rodině.“

Psychologická Those Who Remain vyjde do konce letošního roku na Steamu, PlayStation 4 a Xboxu One.