Thief Simulator 2

Verdikt

Krást je špatné, ale v herní podobě to může být i zábava. To potvrzují bohaté prodeje prvního dílu zlodějského simulátoru, který se napřesrok dočká pokračování.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: MrCiastku
Štítky: stealth, simulace

Simulace zloděje existuje na poli videoher už hodně dlouho. Ale dnes nebude řeč o slavných akčních adventurách značky Thief. Podíváme se na novější sérii Thief Simulator, která vznikla v roce 2018 a právě teď chystá pokračování. Na rozdíl od „konkurenčního“ Thiefa se Thief Simulator 2 odehrává v přítomnosti a spíš než čímkoliv jiným je ryzí simulací tohoto veřejností nenáviděného koníčku či povolání.

První Thief Simulator se s prodeji 1,6 milionu kusů stal hitem a rozšířil se z počítačů na PlayStation 4, Xbox One, Switch a rovněž do virtuální reality. Dvojka se na první pohled příliš neliší – je jen trochu hezčí a možná i plnější.

Opět vás čeká voyeurské špehování obyvatel vyčíhnutého domova, abyste odhalili jejich rutinu a zjistili, kdy nikdo není doma. Následně se na prácičku pořádně vybavíte pajcrem, paklíči, prostorným batohem a příhodně přistaveným vozidlem, a jde se loupit. Všechno se dá prodat, ale tahat se s obřím obrazem možná nebude tak výhodné jako narvat batoh zlatými hodinkami, které následně proměníte v zastavárně za pár drobných.

Postupně začne přituhovat. Honosnější vily mohou mít kamerové systémy a patrolující hlídače, kteří ztíží vaši práci. Neopatrnost vede k přivolání policie a snad nemusíme dodávat, co se stane, když jí neutečete.

Nebudete krást jenom cennosti, ale políčíte si i na drahá auta, která rozeberete a prodáte po dílech. Stejně tak si kromě rodinných domků smlsnete i na restauracích, či dokonce bankách. S každou další loupeží jste zkušenější, učíte se novým schopnostem a odemykáte si užitečné nářadí.

Thief Simulator 2 překvapivě nevyvíjí studio Noble Muffins jako první díl, ale jiné studio MrCiastku, které se doposud soustředilo na hororový žánr. Jeho podání zlodějské simulace vyjde na počítačích v roce 2022 a o rok později i na všech pěti současných konzolích.