Theme Hospital

Verdikt
90

Odlehčený, nevážný a humorný simulátor stavby a následné správy nemocnice. Každý, kdo tuhle klasiku nezná, by si ji měl vyzkoušet - nebude litovat.

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Konzole

PlayStation 1PlayStation 1

Nedostupné

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Bullfrog Productions
Vydání: 4. února 1998
Štítky: budovatelská, humor, staré pecky, simulace, strategie

Základní kostra hry je vcelku jednoduchá - na starosti dostanete prázdnou budovu a vaším úkolem bude ji zaplnit ordinacemi, operačními sály, všerůznou diagnostikou a samozřejmě lavičkami a automaty na pití. 

První a zásadní informace - Theme Hospital se hlavně vůbec nebere vážně. To poznáte velice záhy, když se do vašeho domu ozdravování začnou trousit první pacienti. Elvisovský komplex, neviditelnost, přerostlý jazyk, nafouklá hlava? Ano, s těmito, a mnoha dalšími nemocemi bude vaše doktorská skvadra svádět líté bitvy. Humorné koření dosypávají ještě hlášky z rozhlasu, které se občas koridory nemocnice rozezní - "Prosíme pacienty, aby se pokusili neumírat na chodbách!"

Pod odpočinkovou a odlehčenou slupkou se však skrývá plnohodnotná hra s několika vrstvami mikromanagementu. Své doktory budete muset najímat dle specializací, nechat je školit, aby zvládali čím dál tím náročnější příval pacientů, připravovat se na epidemie či zvládání pohotovostních zásahů. Nemocnici je potřeba uklízet, okrasné rostlinky zalévat a samozřejmě nesmíte zapomenout na topení, aby vám chudáčci na chodbách nemrzli.

Hru je úžasně příjemné hrát, hezky odsýpá, nabízí uspokojivé množství místností, takže se jen tak neokouká, zkrátka radost v herní formě. Úvodní lehce ospalé tempo navíc v pozdějších úrovních vystřídá už vcelku hektická výzva, takže si na své přijdou i ostřílenější hráči. Pokud tedy Theme Hospital neznáte, není důvod ji nedoporučit, jedná se totiž o jednu z nejchytlavějších budovatelských strategií pod sluncem, které její požehnaný věk na kvalitách vůbec neubírá.