The VideoKid

Verdikt
60

Osmdesátkové reference jsou v této hře doslova na každém kroku. Jestli vás tato hra zabaví se dost možná bude odvíjet právě od toho, zda po něčem takovém toužíte či nikoliv. Rozhodně však čekejte vyšší obtížnost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Koupit

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nintendo eShop

Další informace

Výrobce: FGL Indie Showcase
Vydání: 31. ledna 2017
Štítky: arkáda, mobilní hry, retro, akční

Pokud milujete osmdesátky, tato hra bude přesně pro vás. Na první pohled se jedná o jednoduchou postřehovou hru, ve které se vyhýbáte překážkám. Rychle si však začnete všímat nepřeberného množství referencí. Záhy si možná uvědomíte, že jde o předělávku hry Paperboy z roku 1980.

Jste klukem na kole, který jednak vypadá jako Marty McFly, ale hlavně musí doručovat videokazety. Za to získává peníze a body. Peníze potřebujete pro nákup nových postav, triků a kosmetických úprav. Body vás začnou zajímat ve chvíli, kdy budete chtít soupeřit o co nejlepší umístění v tabulce hráčů. 

Ze hry Paperboy si titul bere základní hratelnost, a dokonce i pohled kamery. Nemůžete toho tak dělat mnoho a celá scéna je navíc celkem nepřehledná. Vyjedete na skateboardu, přejíždíte mezi třemi dráhami, a navíc házíte videokazety. Jednak se snažíte trefovat červené schránky, a neřešme teď, že tímto stylem doručování by z VHSek moc nezbylo, ale také interagujete se světem a dalšími postavami.

Šikovnou trefou můžete potrestat násilníka, vysklít okno v obchodě, shodit auto na opraváře a vůbec provádět všelijakou neplechu, za kterou vás čekají body. Ty také dostáváte za provádění triků, kdy se odrážíte od kapot aut nebo laviček. Překážek je ve hře opravdu mnoho a mnohdy jsem měl pocit, že za nárazem stojí buď špatná kamera, pomalé ovládání nebo dokonce velmi nepřesné kolize. V tomto ohledu tak titul rovněž připomíná staré hry. Rozhodně vám nic neodpustí a obtížnost staví dost vysoko.

Jednou věcí jsou šetrné reference, tato hra se však přímo topí v popkulturních odkazech. Na každé obrazovce narazíte na několik známých postav. Pokud se vám líbil Ready Player One, tohle budete milovat. Titul má však své problémy, ať už velmi nepřehledné menu nebo silně se opakující prostředí. Vyšší obtížnost zase znamená rychlou frustraci. Přidejte si k tomu, že ne za každou prohru se budete cítit odpovědní a dost možná hru po chvíli zahodíte. Na rychlé hraní pro milovníky retra se však hodí skvěle.