The Valiant

Verdikt

Tvůrci Sudden Strike 4 představili svůj nový projekt - na pohled nápaditou strategii The Valiant zasazenou do dob křížových výprav. Vyjít by měla ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Kite Games
Štítky: středověk, akční, strategie

Studio Kite Games stojící zejména za druhoválečnou strategií Sudden Strike 4 a mnoha jejími DLC připravuje akčně orientovanou realtimovou strategii The Valiant, která vás přenese do středověku mezi křižáky.

Coby vysloužilý rytíř Theoderich von Akenburg se proti své vůli, ale pro dobrou věc znovu vydáváte do války, abyste se postavili svému někdejšímu parťákovi Ulrichovi, kterému tak trochu přeskočilo. Našel totiž část bájného artefaktu Áronovy hole a je posedlý jejím zkompletováním. Traduje se, že hůl propůjčuje svému držiteli nadlidskou moc a tomu musíte zabránit tím, že jednotlivé úlomky najdete jako první.

K tomu vám dopomůže vaše nepočetná družina rytířů a hrdinů, kteří se k vám přidají na cestě napříč příběhovou kampaní. Spolu se svou bandou budete vést boje v reálném čase, měnit osazenstvo družiny pro účely dalších misí, volit podřízeným zbraně a zbroj a v neposlední řadě budete vybírat i nové schopnosti svým hrdinům v rámci tří stromů dovedností.

Tha Valiant ale nebude jen o singleplayerové kampani. Spolu se dvěma kamarády si můžete dát kooperativní multiplayer v režimu Last Man Standing, kde se bráníte vlnám nepřátel a bossům. Nechybí ani PvP režimy 1 na 1 a 2 na 2, v nichž zabíráte kontrolní body a postupně si zlepšujete družinu.

The Valiant vydá ještě v letošním roce THQ Nordic na počítačích, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One a Xboxu Series.