The Room Two

Verdikt
92

Brilantní hra, která rozšiřuje rámec možností řešení hádanek neuvěřitelným způsobem. The Room Two má v podstatě všechny parametry dokonalé hry, a proto by ji měl zkusit každý.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Fireproof Games
Vydání: 12. prosince 2013
Štítky: puzzle, logické

Pokud jde o inovativní hratelnost a podání atmosféry, The Room Two si zaslouží být jmenováno jako nejlepší ukázka jedinečných možností, které mobily a tablety coby herní platforma nabízejí. Podobně jako v případě originálu The Room zde vývojáři ze studia Fireproof Games dokazují, že jsou schopni vytvořit naprosto jedinečný zážitek nabitý originálními hádankami. Namísto pouhé recyklace nápadů z prvního dílu ale The Room Two expanduje z původního nápadu ve všech směrech.

S hrou navazujeme přesně v momentě, kde jsme zanechali jedničku. To platí jak pro zajímavý mysteriózní příběh, tak pro herní mechanismy. Jen zatímco dříve jsme řešili hádanky pevně svázané s jedním jediným předmětem, s The Room Two zažíváme nárůst do šíře a konečné řešení je nyní nutno hledat v celém pokoji a v rámci celé soustavy interaktivních předmětů. Budete proto přebíhat od jednoho k druhému, odemykat zámky, objevovat skryté instrukce, dosazovat dílky skládaček na jejich právoplatné místo a příjemně si u toho namáhat mozek. 

Zejména s přibývajícími úkoly roste hra do větší výzvy, ale šikovný systém nápovědy vás v případě potřeby vždy citlivě popostrčí tím správným směrem. Jestliže člověk dává pozor, podaří se mu nakonec vždy metodickou cestou dospět k rozuzlení. K ovládání hry slouží celá řada ťuknutí, tahů a gest. Jde o velmi sugestivní zážitek, který mezi vámi a prostředím hry navazuje přímé pouto, takže si skutečně připadáte, jako byste se se všemi těmi puzzly vypořádávali na vlastní kůži. 


Posun k většímu měřítku hře zároveň napomáhá k jejímu největšímu pozitivu. The Room Two je neustále svěží. Pořád přichází s novými postupy, překvapuje, šokuje, drží vás v napětí i nejistotě a nikdy nepřešlapuje na místě. Existují okamžiky, kdy si uvědomíte, že jste plně pohlceni v jejím podivném světě a vyloženě se obáváte toho, co přijde tentokrát. Fenomenální atmosféra se může opřít o správně dramatickou a mysteriózní hudbu, největší podíl na vašem vtáhnutí však má neustálá změna rytmu. Vyzkoušíte si zápalnou kuši, necháte se ohromit makabrózní náladou kapitoly věnované seancím, závěr příběhu zase patří laserům. S každou zvládnutou překážkou se odhalí část zápletky. The Room Two vás při tom nedrží za ruku, finální hádankou hry je její příběh a ona vás nechá, abyste si jej odkryli sami.

The Room Two je v každém ohledu ambicioznější než jeho předchůdce. Ačkoli se možná neovládá vždy úplně intuitivně, jde o úžasný výsledek jedné obrovské tvůrčí vize. V nebývale vyleštěném podání se totiž skrývá gejzír kreativity perfektně uzpůsobený tak, aby svůj formát předvedl v tom nejzářivějším světle. The Room Two může směle soupeřit s nejlepšími mobilními tituly všech dob.