The Room Three

Verdikt
90

Jestliže některé novinky odhalují v The Room Three drobné nedodělky, hře to pranic neubírá na lesku. Stále jde o brilantní a nebývale svěží hádankářský prožitek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Fireproof Games
Vydání: 4. listopadu 2015
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické
The Room Three opět slouží jako ukázka vynikajícího pokračování, které namísto pouhé recyklace nápadů z předchozích dílů bere osvědčené základy a citlivě je rozšiřuje. Fireproof Games zde dokazují svou schopnost nabízet opakovaně originální zážitky doprovázené skvělým obsahem, díky čemuž The Room Three představuje vrchol puzzle her a také vrchol v kontextu možností své platformy.

Trojka v rámci příběhu, který stále halí rouška tajemství, důsledně navazuje tam, kde minule skončil její předchůdce. Hra zůstává věrná sérii i v oblasti herních prvků. Každá kapitola je zde hádankou samou pro sebe a hráčovým úkolem je i tady za pomoci různých náznaků, nástinů a v neposlední řadě i nástrojů řešit hádanky a nakonec se dobrat ke konečnému řešení. Budete otevírat zámky truhlic, přepínat důmyslně skryté spínače, dosazovat chybějící dílky mechanismů na jejich pravoplatné místo a dělat další vzrušující úkony.

Svěžest The Room Three spočívá ve větším měřítku. Řešení už není pevně svázáno s jedním konkrétním předmětem ani s několika na ploše celé místnosti, jako tomu bylo v druhém díle. Po výsledku je nově třeba pátrat v celé soustavě propojených místností. Obava z nepřehlednosti nicméně není na místě. Obtížnost sice postupně roste, ke správnému řešení se nicméně vždy lze dostat jen přemýšlením a správným metodickým postupem. V případě potřeby vás správným směrem popostrčí citlivá nápověda.

Rozsáhlejší úrovně fungují skutečně úžasně, ale přeci jen ukazují jistou slabinu hry a tou je ovládání. Po většinu času si na něj nelze stěžovat, je velmi sugestivní. Ne zcela ojediněle se ale budet potýkat s těžkopádným přesunem mezi místnostmi a výjimečné nejsou ani všemožné přehmaty při manipulaci s objekty.

Jde nicméně o drobný problém, který nedokáže úplně odvést pozornost od jiných předností. Skvělého audiovizuálního zpracování, které jde ruku v ruce s podmanivou atmosférou. Ta těží z těžkého nádechu mystična, temných koutů jednotlivých levelů i příjemné proměnlivosti zasazení. Hráč se se hrou podívá i do vlaku nebo knihovny.

The Room Three je báječným pokračováním jedné z nejzásadnějších značek na mobilních platformách. Má tak zábavné hádanky, je tak nápadité a jedinečné, že se mu těch pár přešlapů odpouští velmi snadno. Ve svém formátu se lehce řadí k tomu nejlepšímu vůbec.