The Red Solstice 2: Survivors

Verdikt

Jednička nebyla úplně špatná hra, vývoj pokračování dává smysl. A sebevědomí tvůrcům rozhodně nechybí, protože už stihli naslibovat hory doly. Přesné datum vydání nicméně zatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ironward
Štítky: sci-fi, indie hra, akční, rpg, strategie

První The Red Solstice byla dobrou hrou v kooperaci i singleplayeru, ale příběh nedokázal zaujmout a grafická stránka už tehdy nebyla nic moc. Ve výsledku hra úplně nezapadla a tvůrci se ve vývoji rozhodli pro její pokračování The Red Solstice 2: Survivors.

Tvůrci ze studia Ironward po první The Red Solstice vytvořili Solstice Chronicles: MIA, u níž fanoušci volali po pořádném multiplayeru. Vývojáři se rozhodli, že toto přání splní pomocí samostatného ryze multiplayerového titulu Solstice Chronicles: Survivors. Nicméně první prototypy ukázaly, že hra víc zapadá do systému The Red Solstice, takže původní myšlenka zanikla a vznikla The Red Solstice 2: Survivors.

Příběh hry vás zavede do roku 117 po Zemi, kterou napadli mimozemšťané. Musíte po zuby ozbrojit svého vesmírného mariňáka a rozstřílet příslušníky invaze, která téměř vyhladila lidstvo. Příběhovou kampaní můžete projít úplně sami nebo v doprovodu až sedmi dalších hráčů.

Ti mohou zaskočit přímo do vaší kampaně po odpovědění na vaše nouzové volání skrz klienta Steamu, případně se můžete společně pustit do samostatných misí a zachránit Zemi před emzáky. The Red Solstice 2: Survivors nabídne i strategickou mapu, na které určujete, kudy povedete útok a kde budete bránit zabraná území, abyste o ně znovu nepřišli.

Autorům rozhodně nechybí sebevědomí, když motem jejich hry je: „Bojování s mimozemšťany v koridorech ještě nikdy nebylo provedené správně. My to hodláme napravit.“ Tak snad dostojí svým slovům. „Přelomovou“ hru chtějí vydat ještě letos.