The Lord of the Rings: Gollum

Verdikt

The Lord of the Rings: Gollum vychází prvního září a záběry z hraní nás stále nedokázaly přesvědčit, že se bude jednat o hru, co by stála za pozornost. Zdání může klamat, ale...

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Daedalic Entertainment
Štítky: stealth, pán prstenů, fantasy, adventura, akční

Během streamu Nacon Connect se mimo jiného zajímavého ukázala také akční adventura The Lord of the Rings: Gollum od studia Daedalic Entertainment, konkrétně s videem se záběry z hraní. A je to vskutku podivná podívaná.

Ne že by mi hraní za Gluma nepřišlo v teoretické rovině jako skvělý nápad, pro plížení mám ve hrách zvláštní druh slabosti, tahle forma provedení mi ale připadá poměrně tragikomická. S důrazem na tu tragédii. Pohyb vypadá vysloveně příšerně a celá hra působí jako z éry PlayStationu 3, a to ještě těch nízkorozpočtovějších titulů. 

Dějově se Gollum odehrává v pozadí prvních kapitol knižního Společenstva Prstenu, kdy se Glum po ztrátě Prstenu vydává na dlouhou cestu z Mlžných hor přes Barad-dûr až do elfského Temného hvozdu. Bytosti Středozemě by tenhle ohava s bederní rouškou mohl poněkud pobouřit, a tak se většinu svého putování musí ukrývat ve stínech.

Také se budete muset vypořádat s jeho rozdvojenou osobností, respektive se rozhodnout, jestli jeho původní povaze hobita Sméagola dáte prostor, nebo ji zvládnete potlačit. Zrovna tahle zajímavá mechanika ale v novém traileru nedostává prostor, byť ji tvůrci označují za jednu z hlavních předností hry.

The Lord of the Rings: Gollum vychází 1. září pro PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4 a Xbox One. Později se objeví také na Switchi.