The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Verdikt

Že se chystá pokračování mistrovského díla, to víme už nějaký pátek, ale vývojáři se konečně rozhodli nás nechat alespoň na minutku nahlédnout na jeho podobu. Breath of the Wild 2 vyjde příští rok.

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Nintendo
Štítky: fantasy, otevřený svět, adventura, akční, rpg

Máme za sebou poslední konferenci letošní E3, která připadla na Nintendo. Po obsahové stránce byla naplněná převážně staršími hrami, které znovu vyjdou na Switchi, ale v samotném závěru nám Japonci nadělili moc hezký dáreček – nový trailer z napjatě očekávaného pokračování famózního RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zatím si musíme vystačit s kratším teaserem, ale už teď je na co se těšit. Hlavním lákadlem nové Zeldy, která mimochodem stále nemá žádné jméno, bude vertikálnost. Podíváme se totiž do oblak na levitující kusy pevniny a vypadá to, že ať už budeme čelit čemukoliv, bude to rovněž odříznuté od světa – v hradu, který se přímo v traileru vznese do nebes.

Jak vidno, vrátí se staří známí nepřátelé a nebudou chybět různé speciální schopnosti jako možnost vracet čas či se profázovat pevnou hmotou. Neukázaly se ale žádné podzemní kobky plné zapeklitých rébusů, což samozřejmě nutně neznamená, že bychom o něco podobného byli ochuzení.

Království Hyrule bude nejspíš poměrně veliké. Obecně na nás rozlehlé planiny působí dojmem nezměrné obrovitosti, a když se k tomu přidá ještě nebeská rovina, mohlo by být o desítky a desítky hodin postaráno. Pokračování jedné z nejlepších her (nejen) na Switchi dostaneme někdy v příštím roce.