The Kreator

Verdikt
85

Ovládněte tvořivou sílu a dejte život planetě skrz roční období. The Kreator je především relaxační hra, ve které vás uchvátí nádherná hudba.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: StarRhyme
Vydání: 18. července 2019
Štítky: hudební, na postřeh, mobilní hry

Nejednoho vývojáře napadlo, že když už jsme na telefonu, mohli bychom místo zběsilého scrollování Instagramem raději relaxovat. U hry The Kreator si však užijete nejen to. 

Stanete se Kreatorem, který cestuje světem a rozsévá život. Vítejte na holé planetě, jenž čeká na váš příchod. Hra je vskutku primitivní. Pro ovládání vám stačí jediný prst. Když ho přiložíte k displeji, vzlétnete vzhůru. Čím déle letíte vzduchem, tím jste vyčerpanější a po chvíli se opět musíte vrátit na zem nabrat energii. Hlavním smyslem je sběr malých zářivých orbů, které v různých formacích létají vzduchem.

Když některý minete, stane se z něj temný přízrak, který vás začne pronásledovat, a pokud včas nenajdete ochránce, vaše cesta skončí. To tedy znamená, že klepáním do displeje se snažíte létat vzduchem a sbírat orby. Druhým aspektem je, že při kontaktu se zemí se za vámi objevují květiny. Když planetu objedete dokola, z rostlin se stanou stromy a při třetím průjezdu přírodu ještě více zaplníte. 

Postupem času se mění i roční období, s čímž přichází nové barvy, rostliny, ale především hudba. Tuto hru musíte hrát se sluchátky, protože její soundtrack je doslova nádherný. Nebál bych se ho přirovnat k některému z Miyazakiho filmů. 

Vizuální styl, jednoduchá hratelnost a krásné ozvučení z toho dělá relaxační zážitek. Hra je zdarma a bez reklam. Za drobný poplatek 25 korun si však můžete koupit nový svět s kreslenou grafikou, novou hudbou a zároveň si odemknete Zen mód, ve kterém nenajdete žádné překážky a můžete volně hrát bez omezení. Ač se to nezdá, ve hře se můžete ztratit na desítky minut nebo hodiny. Samozřejmě brzy poznáte, že orby se hýbou v podobných vzorcích nic nového se v zásadě neděje. Pokud však hledáte skutečné odreagování, nic lepšího nyní asi nenaleznete. A doufám, že se časem dočkáme i dalších světů a nových skladeb.