The Fermi Paradox

Verdikt

Pomůžete s rozvojem mimozemských civilizací v roli všekosmického boha? The Fermi Paradox vám to umožní. Hra je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: Anomaly Games
Štítky: vesmír, indie hra, sci-fi, adventura, strategie

Za Fermiho paradox se označuje stav, v němž nemáme důkazy o existenci mimozemské civilizace, ale přesto tušíme, že tato existence je nanejvýš pravděpodobná, například kvůli ohromné rozloze vesmíru. A právě to je základní premisa strategické hry The Fermi Paradox, ve které se pokusíte navázat onen první kontakt s jinou civilizací. Nezhostíte se přitom jen jedné z nich, ale stane se z vás bůh všech.

Vy od počátku víte, že ve vesmíru existuje víc civilizací, ale jedna o druhé nemají nejmenší tušení. Každá z těchto civilizací, kterých může být až deset, se sama vyvíjí. Projde si dobou kamennou, vyvine zbraně a může se snadno stát, že se sama zničí po vynalezení jaderných hlavic či zlomyslné umělé inteligence.

Aby k tomu nedošlo, budete čas od času zasahovat shůry. Budete volit mezi několika volbami a doufat, že nedojde k pověstnému mávnutí motýlích křídel, které by na druhé straně vesmíru způsobilo fatální katastrofu.

Vaším cílem je udržet několik těchto civilizací naživu do té doby, kdy jedna kontaktuje druhou, a dojde tak k rozvrácení Fermiho paradoxu. Přestože je The Fermi Paradox primárně strategickou hrou, stojí a padá na hráčových rozhodnutích a vyprávění příběhu, přičemž každý průchod bude díky nahodilým událostem a vašim rozhodnutím docela jiným mezihvězdným zážitkem.

Aby příběh stál za to, najali si tvůrci ze studia Anomaly Games pořádné posily – hlavní scenáristy Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Caru Ellison a Briana Mitsodu, scenáristku Assassin’s Creed Origins a rozšíření The Frozen Wilds pro Horizon Zero Dawn Janu Sloan van Greest a scenáristku Alt-Frequencies a Fabulous Jedidjah Julii Noomen.

Sami vývojáři mají zkušenosti z vývoje her Spec Ops: The Line, Kane & Lynch 2, Dreadnought, Sea of Solitude a The Captain is Dead. The Fermi Paradox si sami můžete vyzkoušet v rámci předběžného přístupu, kde si pobude zhruba rok.