The Expanse

Verdikt

Herní prequel k populárnímu sci-fi od mistrů příběhových adventur se ukazuje v akci. A zdá se, že aktivní hratelnost bude výraznější, než na jakou jsme od Telltale zvyklí. Hra by měla vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Telltale Games
Štítky: sci-fi, third person, adventura

Během zahajovací show Gamescomu jsme se mohli podívat i na hratelnou ukázku příběhové The Expanse od studia Telltale. A je třeba říct, že rozhodně překvapila. Nezdá se, že by tu šlo o jakoukoliv politiku jako v televizním zpracování, nýbrž staré dobré hluboké lidské příběhy.

Dává to smysl, děj se totiž odehrává před událostmi seriálu, a tak potkáme hlavní hrdinku, nebojácnou Caminu Drummer, v době, kdy se svojí tlupou bude rozhodovat ne o osudu galaxie, ale o osudu nalezené lodi Artemis.

Podle traileru se zdá, že prozkoumávání bude důležitou součástí hry. Poslouží vám při něm magnetické boty, díky nimž budete moci chodit po stěnách a stropech. Nechybí ani trysky k proplouvání prostorů s nulovou gravitací. Zrovna prozkoumávání prostředí patřilo mezi nejméně záživné prvky her od Telltale, tak uvidíme, jak se s tím tentokrát poperou.

Ze studia se ovšem ozývají sliby, že se nemáme bát. Rozhodně nebudou chybět těžká rozhodnutí a nějaká ta morální šedá zóna. Jestli tvůrci dostojí svým slibům, se dozvíme až za rok.