The Division Resurgence

Verdikt

Ambiciózní mobilní adaptace slavné značky předvádí, proč bude oč stát.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Nedostupné

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Reflections, a Ubisoft Studio
Štítky: sci-fi, střílečka, multiplayer, akční

Nedávno oznámená mobilní hra The Division Resurgence dostává hloubkové představení jak komentovanými záběry z hraní, tak rozhovorem s členem vývojového týmu. Díky tomu si o mobilní adaptaci městského akčního RPG uděláte mnohem lepší obrázek.

Gameplay prozrazuje návrat na základnu z prvního The Division. Jak už víme z původního oznámení, budeme hrát za úplně první vlnu agentů zachraňujících New York, tedy založení základny by svým způsobem měla být naše práce.

Ve videu uvidíte svobodné pobíhání po otevřeném světě a neodmyslitelné přestřelky s představením nových specializací. Jedna z nich umí označit nepřátele tak, že je vidí i vaši spoluhráči, zatímco druhá se vyžívá ve výbušninách, ať už je řeč o vrhání granátů, instalování minometů, či používání granátometu.

I tentokrát bude mít velkou roli loot a komplexní modifikace vaší výbavy. Ve výsledku The Division Resurgence vypadá jako mobilní port jedničky se systémy z dvojky a je svým způsobem úžasné, že žijeme v době, kdy je možné hrát takto sofistikované hry na malých kapesních zařízeních (je samozřejmě otázka, jaké telefony takovou hru utáhnou).

Rozhovor s výkonným producentem Fabricem Navrezem poskytuje dodatečné informace. Z příběhového hlediska se začátek hry sice odehrává ještě před prvním The Division a setkáte se se známými postavami před událostmi jedničky, ale značná část hry se bude odehrávat mezi prvním a druhým dílem série.

Navrez rovněž lehce přiblížil jednu z nových frakcí, kterou tvoří bývalí inženýři a stavitelé, čemuž odpovídá jejich podomácku smontovaný arzenál. Poslední informace, která dle mého stojí za zmínku, je fakt, že The Division Resurgence lze hrát jak několik hodin v kuse, tak klidně i jen 5 minut, což mi v případě mobilní platformy přijde klíčové.

The Division Resurgence ještě nemá datum vydání, ale na oficiálních stránkách už se můžete hlásit do uzavřeného alfa testování, které má proběhnout ještě tento měsíc.