The Dark Eye: Book of Heroes

Verdikt

Pamatujete si Stíny nad Rivou? Book of Heroes se pokusí o velký RPG návrat do univerza, které jsme už dlouhé roky v roli hrdinů nenavštívili. Hra by měla vyjít na jaře příštího roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Random Potion
Štítky: tahová, fantasy, rpg

Kdo při zaslechnutí jména zbystřil a začal se těšit na další překrásnou adventuru od Daedalic, bude zklamaný, ale místo něj se zaraduje jiná sorta - fanoušci tradičních her na hrdiny. Od vydání posledního opravdu kvalitního RPG z univerza The Dark Eye už se ale stihla narodit, vyrůst a dospět celá generace hráčů, The Dark Eye: Book of Heroes od studia Random Potion tak bude mít co dohánět.

Třiadvacet let. Tak dlouhá doba nás dělí od roku 1996, kdy spatřil světlo světa titul Realms of Arkania: Shadows over Riva, který se na celá desetiletí stal posledním opravdu pořádným RPG z univerza The Dark Eye, původně stolní hry na hrdiny, jež se zejména u našich západních sousedů těší obrovské popularitě.

Jistě, dalo by se polemizovat ještě o Drakensangu, ale to pořád nebylo úplně to pravé ořechové, a sotva průměrný Demonicon snad ani není potřeba zmiňovat. Hráči vyznávající spíše strategickou hratelnost si mohli (s trochou tolerance) užít dva díly Blackguards a potěšily i povedené adventury Chains of Satinav a Memoria, ale touha po opravdu hutném zástupci královského žánru zůstávala nenaplněna. The Dark Eye: Book of Heroes se to pokusí napravit.

Na vývoji přímo spolupracuje i majitel licence předlohy, firma Ulisses Spiele, a o ručně malovanou grafiku se starají výtvarníci se zkušenostmi z tvorby jiných děl z téhož univerza. Přidejte řadu známých míst, postav i nepřátel a fanoušci The Dark Eye by měli být okamžitě jako doma.

Tvůrci slibují vzrušující a napínavé dobrodružství, do kterého se můžete pustit sami, nebo v kooperaci s až třemi dalšími dobrodruhy. Vlastní postavu si budete tvořit výběrem ze dvanácti tříd a čtyř ras a následně ji tvarovat k obrazu svému skrze široké možnosti úprav.

Moc dalších informací k dispozici zatím není, ale to zas tak nevadí. Protože ono bude svým způsobem stačit, pokud se povede obalit kvalitní RPG mechaniky zajímavým příběhem. Co víc si přát? Dovolíme si odhadnout, že od klasického RPG ze světa s pětatřicetiletou tradicí beztak čeká třeskutou herní originalitu jen málokdo. Jasno každopádně budeme mít na jaře příštího roku, kdy má The Dark Eye: Book of Heroes vyjít.