The Caverns of Hammerfest

Verdikt
85

Překvapivě komplexní a návyková plošinovka určená pro prohlížeč. Určitě si ji zkuste.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Motion Twin
Štítky: browser-gaming, platby uvnitř hry, zdarma, plošinovka, akční, logické

Úkol je ve hře The Caverns of Hammerfest vždy stejný - pomocí vybuchujících ledových bomb zmrazit všechno "nepřátelské" ovoce, shodit ho z obrazovky a pokračovat do další úrovně.

Primitivní hříčka bez větší hloubky? Ne tak docela. Hra má několik stovek úrovní a téměř v každé je co objevovat. Skryté místnosti, portály do tajných sad levelů, poklady, vzácné předměty. 

Za nasbírání různých sad předmětů si navíc Igor (tak se sněhulák v hlavní roli jmenuje) odemyká různé schopnosti. Hrajte dost dlouho a váš mužíček bude začínat s větším počtem životů, bude moci pokládat více bomb naráz či zvládne bombu vykopnout i na plošinku nad sebou, což řadu úrovní znatelně zjednodušuje.

Tím se však nenechte zmást, The Caverns of Hammerfest dokáže být, zejména v tajných úrovních, pekelně obtížná. Zároveň ale skvěle zvládá umění mrkve na klacku - možnost nálezu vzácného předmětu ohodnoceného velkým skóre je zkrátka velice lákavá. Dost na to, aby vás hra nutila ji zkoušet znovu a znovu. Když totiž skončíte první na týdenním žebříčku skóre, hra vaše jméno zapíše do síně slávy a dá vám možnost všem ostatním poslat libovolnou zprávu, která se pak zobrazí na hlavní stránce hry.

Hra vás jen tak nepřestane překvapovat. Proč se někdy dočkáte odměny v podobě velkého krystalu po úspěšném vyčištění úrovně a jindy nikoliv? Co se stane, když písmena slova "CRISTAL" posbíráte ve správném pořadí? Kde získat klíče k řadě zamčených dveří, na které narazíte všude možně? Co se za nimi skrývá?

Je tu jen jediný aspekt, který by mohl řadu lidí odradit. Hra se sice tváří, že je zdarma, ale není tomu úplně tak. Po registraci dostanete pět životů, tedy pět her. Pokud je vyčerpáte, doplňují se dosti nedostačujícím tempem jedné hry denně. Když si ale za hubičku pár her koupíte, rovněž si tím odemknete větší každodenní příděly her zdarma. Věřte, stojí to za to.