The Blind Prophet

Verdikt

Proroctví vytetovaná na záda, slepí poslové boží vůle, kteří vidí, gotika, punk, biblické motivy a dekadence. Pokud vám něco podobného přijde jako ideální koktejl, můžete zpozornět - The Blind Prophet vychází již 5. února.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: ARS GOETIA
Štítky: komiks, tajemství, indie hra, adventura

Bartolomějovým osudem je božská mise, kterou není možné nadále odkládat. Jakožto apoštol vybraný Bohem se vrací na Zemi, aby zde ochránil potomka božího před vlivem démonů. Na Zemi, konkrétně ve městě Rotbork zjišťuje, jak moc jsou ulice nasáklé zlem. A temný, dospělý příběh v nádherném komiksovém stylu může začít.

The Blind Prophet chce být jednou z těch starých dobrých point-and-click adventur, s jejichž příběhy a hádankami jsme v dětství trávili dlouhé hodiny volného času. Tvůrci ze studia Ars Goetia si proto zahráli desítky klasických adventur, aby jejich projektu nechyběly všechny zásadní prvky, a naopak neobsahoval zbytečnosti.

Hlavními zdroji inspirace z herního hlediska byly kousky jako Blade Runner, který mimochodem před měsícem doputoval na GOG, série Gabriel Knight a Broken Sword. To rozhodně není špatný výběr kvalit pro temnou adventuru ohraničenou biblickou tematikou.

Ale protože se tvůrci zdráhají prozradit cokoliv o jejich světě, jeho postavách a zápletce, druhou a poslední oblastí, kterou je možné obdivovat, je grafický styl hry. I zde byla inspirací slavná jména jako Frank Miller (Sin City) a Mike Mignola (Hellboy), čímž vznikl opravdu nádherný výtvarný kabátek. Jen posuďte sami v galerii a traileru výše.

Ať už jsou děj a mechanizmy hry jakékoliv (nebudou chybět hádanky a minihry), minimálně kvůli vzhledu, který ve vyprávění využívá i klasických komiksových oken a citoslovcí jako SPLAASH, bychom do Rotborku zaskočili na návštěvu. Navíc dospělých příběhů, které nejdou pro násilí a nevinnou nahotu daleko, a nedělají si z toho přitom jen přihlouplou srandu, není nikdy dost.

Pokud vás The Blind Prophet i přes minimum informací o hře samotné zaujal, 5. února vyjde jeho plná verze na Steamu. Jde o hru zafinancovanou na Kickstarteru 11. února loňského roku, a do budoucna se počítá i s vydáním na všech konzolích a mobilech.