TFM: The First Men

Verdikt

Budovatelská strategie se zajímavou premisou - co takhle zkusit kočírovat náš lidský rod zrozený z pouhých dvou osob? Hra by brzy měla vstoupit do programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gathering Tree
Štítky: indie hra, budovatelská, strategie

TFM: The First Men sice na první pohled vypadá jen jako další strategie o budování kolonie, ale hned z několika hledisek je poměrně unikátní: Od malovaného grafického stylu přes taktickou bojovou složku až po samotný původ tvůrců hry.

Na TFM: The First Men dělá zatím ještě neznámé turecké studio Gathering Tree z Istanbulu, které vsadilo na koncept Adama a Evy. Ve hře se pokusíte vybudovat fungující společnost od prvních dvou lidí, kteří ale nebudou jen bezejmennými figurkami.

Má jít o uvěřitelné osoby, které spolu s vámi prožijí nejrůznější příběhy. Jak se bude vaše kolonie vyvíjet, budou se vyvíjet i oni a časem se stanou nedílnou součástí vznikajícího společenství. Můžete počítat s obvyklými systémy sbírání zdrojů, budování nejrůznějších staveb, přidělování zaměstnání jednotlivým obyvatelům a tak dále, jak jste zvyklí například z RimWorldu, který novinku inspiroval.

V TFM: The First Men zároveň vyrážíte na průzkum okolního světa s vybranou partičkou schopných bojovníků. Tehdy se ze hry stává akční RPG s realtimovými souboji plné nejroztodivnějších nepřátel, přičemž nebude chybět možnost souboj zapauzovat, zamyslet se, rozdat příkazy bojovníkům a pokračovat v šarvátce.

Hra neláká jen na příběhové scénáře, ale i procedurálně generované světy a kompetitivní skirmishové mapy pro účely multiplayeru. Od začátku se rovněž počítá s podporou modderské komunity a přímo ve hře bude editor map.

TFM: The First Men zní i vypadá slibně a můžeme jen doufat, že se v Istanbulu rodí další klenot indie scény. Hru si nejprve vyzkoušíme v předběžném přístupu, který by měl být spuštěn již brzy a potrvá minimálně dva roky.