Test Drive Unlimited Solar Crown

Verdikt

Nová závodní hra nebude jen o soupeření, nechá vás i prozkoumat stovky kilometrů překrásných silnic v pohledné krajině. Hotový titul by měl dorazit ještě letos.

Další informace

Výrobce: Kylotonn
Štítky: arkáda, otevřený svět, závodní

V rámci streamu vydavatele Nacon snad nemohla chybět očekávaná závodní hra Test Drive Unlimited Solar Crown, která sice ani tentokrát neprozradila své datum vydání, ale nový trailer s několika informacemi je docela dostatečnou náplastí.

Video se soustředí na průzkum okolí města Hongkong, kde budete následovat prašné horské cestičky nádherně zelenou krajinou. Dává naprostý smysl tak činit zpoza volantu mocného Fordu Raptor F-150, zatímco pamětníci jistě ocení legendu rally Lancia Delta Integrale.

Ale myslelo se i na lidi, kterým nevadí dát horentní sumy za nablýskaný sporťák a vzít ho následně na šotolinu – řeč je o mohutném Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo. Kromě toho, že se v krásné přírodě uskuteční závody, tu můžete hledat na 300 sběratelských předmětů.

Jejich nalezení vás odmění zdejší měnou, reputací, vlivem v klanu i speciálními objekty. Zároveň budete naslouchat radaru, který vás upozorní na autodíl – posbírejte je všechny a postavíte si z nich dohromady dvě auta, ke kterým se jiným způsobem nedostanete.

Nový deníček potvrzuje, že půjde vyloženě o MMO závody, kdy budete svět sdílet s jinými hráči, i když s nimi nemusíte závodit. Znamená to ale, že si hra vyžádá neustálé připojení k internetu.

Tvůrci se zároveň rozpovídali o tom, proč ještě nemají datum vydání. Jako příklad uvádějí, jak dlouhé mohou být jednotlivé procesy. Například zpracování Hongkongu jedna ku jedné trvalo celé tři roky, zatímco vytvoření a plné začlenění jediného vozidla do hry si může vyžádat až 4 měsíce.

Přestože je jádro hry vesměs hotové, stále je ještě na čem pracovat, ať už je řeč o stabilitě serverů, nebo částicových efektech. Jelikož je tu hromada prašných cest, je potřeba zajistit pěkné kouřové efekty.

A přestože jsou na to tvůrci experti, když vytvořili řadu dílů série WRC, která se bez prachu za autem prostě neobejde, tak v otevřeném, navíc sdíleném světě je to pro ně mnohem větší oříšek. Momentálně řeší, jak zajistit vizuálně hezký efekt, který si ale nevyžádá příliš výkonu od počítače/konzole.

To by z těch nejdůležitějších novinek bylo vše. Test Drive Unlimited Solar Crown tak nadále zůstává bez data vydání, ale měli bychom se dočkat ještě letos na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series.