Tennis Mania

Verdikt
78

Další sportovní manažer pro váš prohlížeč. Nabízí řadu miniher, je vcelku zábavný, není tedy důvod ho nezkusit, pokud vás už neomrzel ten samý vzorec v Biathlon a Ski Jump Manii.

Další informace

Výrobce: PowerPlay Manager
Vydání: 20. října 2016
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, tenis, browser-gaming, manažer, online, rpg, sportovní

Browserové hry se sportovní tematikou jsou v poslední době výjimečně populární. Není tedy divu, že přibývají další a další variace věnující se rozličným druhům sportovních klání. Tvůrci Ski Jump a Biathlon Manií opustili zasněžené plochy i zimní náčiní, a vydali se na antuku, trávu a tvrdý povrch tenisových kurtů.

Mustr hry nicméně zůstává téměř identický. Vytvoříte si svého tenistu, budete s ním plnit se sportem související úkoly, trénovat ho, vylepšovat jeho tenisové údery, nakupovat mu lepší rakety a podobně.

Tennis Mania je nicméně zajímavá tím, že do tenisových zápasů, které váš svěřenec bude muset absolvovat, můžete sami aktivně zasáhnout. Zápasy se hrají na dva vítězné sety, přičemž tri gemy můžete odehrát ručně - a klidně tak zvrátit prohraný duel. Na druhou stranu, ani tři gemy ve vaší mistrné režii neobrátí zápas, ve kterém soupeř vašeho tenistu jinak beznadějně deklasuje. Výsledek je tak vždy průsečíkem vašich schopností a připravenosti i výbavy vašeho virtuálního sportovce. To nelze považovat za nic jiného než za zdařilý design hry.

Samotný tenis se navíc vůbec nehraje špatně. Samozřejmě nemusíte čekat kdovíjakou simulaci s reálnou fyzikou, zápas působí čistě arkádově, ale ovládání je přesné a možností dost na to, aby bylo možné na kurtu zkoušet různé taktiky a postupy k obehrání protivníka. Jediné, co by nemuselo sednout každému, je to, že minimálně polovina bodů při aktivní hře plyne z nevynucených chyb, což je přeci jen občas trošku nuda. Esa, smeče a chytré nevybratelné údery jsou zkrátka zábavnější.

V Tennis Manii navíc dále najdete několik jiných miniher, například kvíz s tenisovými otázkami či pexeso. Kolem a kolem se jedná o hru postavenou na klasické kostře, ale ozvláštněnou příjemnou aktivní účastí samotného hráče, což nelze než pochválit. Pokud pro vás tenis není absolutní španělskou vesnicí, hru klidně zkuste, dost možná si vás získá.