Temple Run

Verdikt
79

Temple Run svým konceptem nekonečného běhání zabaví na dlouhou dobu. Díky dobře vyřešenému ovládání a prvku náhodného generování úrovní hra jen tak neomrzí. Nevadí-li vám poněkud jednodušší grafika a absence více obsahu, jedná se o perfektního společníka pro každou volnou chvilku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Imangi Studios
Vydání: 4. srpna 2011
Štítky: zdarma, endless runner, plošinovka

Temple Run má statut legendy, která v řadách hráčské komunity zpopularizovala žánr takzvaných endless runner her. V kůži nebojácného dobrodruha jste se snažili utéct nestvůře, která vás neustále pronásledovala. Běh samotný byl zajištěn, hráči tak zbývalo věnovat pozornost skákání, vyhýbání se překážkám a sběru bonusů po cestě. Čím dále jste doběhli, tím působivějším skóre jste se potom mohli chlubit.

Nakláněním zařízení do stran a jednoduchými tahy po obrazovce tak obíháte, přeskakujete nebo podklouzáváte nástrahy. Nic víc se po vás nepožaduje a právě díky snadné přístupnosti se jedná o velmi zábavný a chytlavý titul. Jeho funkčnost ještě zvyšuje systém nákupu všemocných bonusů za nasbírané mince. V inventáři najdete vylepšení typu dočasné nesmrtelnosti anebo magnet, který po omezenou dobu automaticky sklízí všechny zlaťáky.


Což je bohužel pomalu vše, na co ve hře narazíte. V důsledku toho se jedná o trochu plytký zážitek a na jinak velmi slušném nápadu nechává pár skvrnek. K nim je třeba chtě nechtě připočíst rovněž vizuální zpracování, jímž vývojáři z Imangi Studios nemohli oslňovat ani před čtyřmi lety a v kontextu dnešní doby mu zoufale chybí větší detailnost prostředí zobrazovaných ruin a vyšší vykreslovací vzdálenost. 

Svému účelu však nakonec poslouží. Primární klíč k úspěchu Temple Run a důvod, proč si jej stáhlo na dvě stovky milionů uživatelů, leží někde jinde, a to v návykové, byť povrchní hratelnosti. Tu nekazí ani v podstatě neviditelné mikrotransakce a jelikož jde tím pádem o hru zdarma, nezbývá než ji vřele doporučit.