Tekken 8

Verdikt

A hned ukazuje pořádnou bitku. Pokračování slavné série vypadá fantasticky, přesné datum vydání ale zatím neznáme. Letos to nicméně nejspíš nebude.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Namco Bandai
Štítky: bojovka, bojová, akční

Tak jsme se konečně dočkali. Pět let po vydání Tekkenu 7 se na PlayStation State of Play konečně představil jeho nástupce. Ve velmi působivém traileru se proti sobě postavili Džin Kazama a Kazuja Mišima, oznámení tedy nemohlo mít ikoničtější podobu.

Bohužel jsme se toho z traileru jinak moc nedozvěděli, naštěstí to ale záhy napravil šéf vývoje Kacuhiro Harada, který se o chystané novince rozepsal na blogu PlayStation. Trailer byl dle jeho slov poskládán ze záběrů z příběhového režimu, zaznamenaných přímo na PlayStation 5. Nejedná se o předrenderované video - vše, co vidíte, se bude na obrazovce odehrávat v reálném čase.

Harada samozřejmě upozorňuje, že se ještě mohou změnit některé efekty či úhly kamery, jinak si ale příběhový režim budete moci vychutnat v této kvalitě, přičemž hra stále poběží v 60 FPS, tak jako ve Versus módu. Harada upozorňuje především na míru detailů, které nová hra přinese, mimo jiné vypichuje efekt vodních kapek, které stékají po obličejích i tělech postav. Můj nejoblíbenější záběr z celého traileru je nicméně onen rychle zaťatý a okamžitě maximálně vyrýsovaný biceps.

Pokrok mají zaznamenat i dynamická pozadí, jako je ona bouře v traileru. Tanker, který se zmítá ve vlnách, se bude postupně přibližovat ke břehu a tak dále. Co se týče příběhu, naváže osmý díl přímo na svého předchůdce. Tentokrát se bude vyprávění točit kolem (patrně stejně ne definitivního) zúčtování mezi problematickou dvojicí otec x syn, kterou vidíte ve videu. 

Tekken 8 míří na PC a současnou generaci konzolí, letos ale stoprocentně nevyjde.