Teeny Tiny Town

Verdikt
72

Plánování stavby města v této hře získává úplně nový rozměr. Na první pohled roztomilá hra nabízí pořádný logický rébus, který rozhodně stojí za zkoušku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Short Circuit Studio
Vydání: 28. června 2023
Štítky: mobilní hry, logické, strategie

Baví vás stavění vlastní vesničky a logické uvažování? Zapomeňte na správu surovin nebo dělníků, zde hraje prim strategické rozmisťování. 

Zdá se, že hra 2048 ještě neřekla poslední slovo. Sama vzešla z titulu Threes a jejím principem je spojování stejných čísel do jednoho vyššího. Tento mechanismus přináší zábavný logický rébus, kdy se snažíte operovat na stále se zmenšující herní ploše a nikdy nepřijít o možnost růstu. A přesně to budete řešit i ve hře Teeny Tiny Town. Ta totiž čísla mění za stavební materiály, ze kterých vybudujete vesnici. 

Umístěte vedle sebe tři keře a vznikne z nich strom. Tři stromy vám vytvoří pilu, tři pily zase dají dohromady fůru prken. A ve stejné řadě pokračujete k dřevěné chýši, zděnému domku, patrové budově a tak dále. Velmi rychle se však naučíte ten vůbec nejdůležitější princip: nová věc se vytvoří v tom místě, kam umístíte právě třetí prvek předchozí úrovně. Na to musíte neustále myslet, abyste úspěšně kombinovali na více úrovních. 

Velkou pomocí je v tomto ohledu ukládání dílků. Nezačínáte vždy od keře, ale občas si můžete umístit rovnou strom, nebo ještě něco hodnotnějšího. A co kdyby takový dílek přišel v nevhodnou chvíli? V základu máte jedno odkládací místo, kam si ho uložíte. Použít ho můžete právě ve chvíli, kdy se vám bude hodit nejvíce. 

Když se vám něco nepovede, případně si chcete práci ulehčit, můžete využít bonusů a akcí. Dílek tak můžete srovnat se zemí, ale asi nejlepší je jejich prohazování. Těchto akcí však máte omezeně a další si kupujete za herní měnu. Té se zprvu nedostává, ale po chvíli ji vyděláváte z postavených domů a zlatých dolů, ale rovněž přijde jako odměna za plnění úrovní. To občas vytváří humorné momenty, protože vám hra dá na výběr z bonusových odměn, kde je buď pět tisíc mincí, nebo 2 akce prohození. Ty si však můžete koupit asi za 100 mincí. 

Zásadnější je však druhá odměna v podobě drahokamů. Ty slouží pro odemykání nového obsahu ve hře. Dostanete se tak k dalším mapám, ale také novým tématům. Můžete stavět třeba na zasněžené mapě. Přímo za peníze si pak můžete odemknout některá zlepšení, například dodatečný slot pro ukládání dílků. A především pak neomezený počet tahů, protože ty vás budou v každé hře limitovat. Tedy pokud do té doby neskončíte na zaplnění plochy. 

Teeny Tiny Town nabízí zábavný rébus a variaci známého konceptu. Zpracováním ani hratelností vás neodrovná, ale dovede zabavit na dlouhé desítky minut, kdy se od těch několika málo políček nezvládnete odtrhnout. Za zkoušku tak rozhodně stojí.