Tchia

Verdikt

Hry nemusí být vždycky jen o válce, násilí a záchraně světa. Médium už je dospělé dost natolik, aby se nebálo předávat i malé, osobní a cituplné příběhy. Dokazuje to třeba Tchia. Vychází příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Awaceb
Štítky: casual, adventura

Souostroví Nové Kaledonie leží mezi Fidži a Austrálií a svojí rozlohou byste ho do Česka nacpali hned čtyřikrát. Právě odsud je ale maličké indie studio Awaceb. To v místním jazyce znamená něco jako „je to v pohodě“ a přesně takovou atmosféru chtějí vývojáři vyvolat i ve své nové chystané hře Tchia.

Ta si bere inspiraci z krajiny, flóry a fauny, kultur, hudby, jazyků, folklóru a tradic, které se v Nové Kaledonii prolínají. Proto například i všichni dabéři pochází právě odsud. Zároveň nechybí nějaké ty fantaskní prvky. Ostatně podle slov hlavního šéfa vývoje, Phila Crifo, si tým bral inspiraci například od velikánů, jako je Studio Ghibli, kteří vždy dokázali propojit kouzelný svět s tím naším.

Samotná hra pak kromě otevřeného světa, co vybízí k prozkoumávání, nabízí i možnost tzv. Soul Jumpingu. Díky téhle schopnosti jde převzít kontrolu nad jakýmkoli předmětem nebo zvířetem ve světě. Všechny mají vlastní způsob ovládání či speciální schopnosti, které můžete využít k cestování, řešení hádanek nebo třeba odhalování tajemství.

Jestli hledáte něco na pořádný relax nebo snad hru, kterou byste si mohli zahrát se svými ratolestmi, Tchia vypadá, že by mohla být kouskem pro vás. A kdo ví, třeba se dozvíte i něco víc o malých ostrůvkách na druhé straně planety.

Hra by měla vyjít příští rok pro PlayStation 4, PlayStation 5 a PC v Epic Game Store.