Tales from the Borderlands

Verdikt
80

Epizodická humorná adventura. Její poslední díl již vyšel, hráči, kteří si ji pořídí nyní, tak dostanou celou první sezónu naráz a bez čekání na další díly. Nabízí neotřelý humor i poutavý děj a jako takovou ji lze doporučit všem fanouškům moderních adventur.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Počítač

WindowsWindows

Steam

Mac OS XMac OS X

Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

PlayStation 3PlayStation 3

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Xbox Store

Xbox 360Xbox 360

Xbox Store

Další informace

Výrobce: Telltale Games
Vydání: 20. listopadu 2015
Štítky: epizodický, humor, adventura

„Panenko skákavá, tohle bylo mnohem lepší než jsem čekal!“ Nestává se to často, ale po dokončení hry se vám hlavou občas proženou podobné myšlenky a celý den je pak hned sluníčkovější. Jako celek je Tales from the Borderland povedenou a vtipnou adventurou, ale jak si stojí jednotlivé epizody?

První epizoda

První epizoda Tales from the Borderlands je jedno velké překvapení a zachraňuje reputaci série, kterou pošramotil polovičatý díl Borderlands: The Pre-Sequel. Přitom nejde o střílečku, netočí se kolem bambilionů zbraní a dokonce ji nevyrobili lidé z mateřského studia Gearbox.

Hra již ve svém prvním dilu nabízí skvěle gradované vyprávění a velmi slibný rozjezd nové série. Epizoda Zer0 Sum ukázala, že adventura ze světa Borderlands nebyl vůbec špatný nápad.

Druhá epizoda

Ačkoli je druhá epizoda o dost kratší než první, udržuje si spád, humor a náramně baví od začátku do konce. Historky z Borderlands mají našlápnuto k velkému úspěchu... 

Skvělý děj, skvělé postavy, skvělé dialogy – Tales from the Borderlands nadále zůstává výbornou adventurní sérií. Oproti simultánně vycházející Hře o trůny, která jde na jistotu a opatrně statuje vedle mnohem slavnější předlohy, je druhá epizoda Tales from the Borderlands svébytným, ambiciózním a hlavně tuze zábavným dílem. 

Třetí epizoda

Třetí epizoda opět baví, přesto série Tales from the Borderlands začíná ve své polovině mírně ztrácet dech - minule to byla větší sranda. Je každopádně obdivuhodné, jak moc velký vliv má na vývoj děje vaše rozhodnutí z konce druhé epizody. Telltale tyto věci většinou šidí, ale nyní šli tvůrci do sebe a příběh se doopravdy větví.

konec třetí epizody je jasným příslibem toho, že příště nás Tales from the Borderlands vezmou někam docela jinam a budou se dít velké věci. To je koneckonců něco, co se autorům nadále skvěle daří – umí člověka napnout, umí v něm vzbudit touhu po odpovědích, přičemž ony odpovědi pak umí velmi uspokojivě servírovat.

Čtvrtá epizoda

Escape Plan Bravo opět dokáže od srdce rozesmát, ale v porovnání s předchozími epizodami jde přeci jen o slabší, rozvláčnější a technicky nedotaženější kousek.

Tales from the Borderlands si nadále samozřejmě udržuje svou vysokou úroveň hereckých výkonů, byť třeba uznat, že některé vtipy a reakce postav jsou už trochu ohrané, a kdo je alergický na americký popcornový humor, ten už bude mít chuť celou hru vyhodit oknem. Přesto autoři pár vskutku úsměvných momentů vymysleli.

Pátá epizoda 

Poslední epizoda Tales from the Borderlands dělá přesně to, co by poslední epizody dělat měly. Uspokojivě odpovídá na otázky, které jste si kladli již od spuštění epizody první, a nabízí jedny z nejpamětihodnějších momentů v celé sérii. Zkrátka výborná koncovka, která vás rozesměje i dojme. Hlavně teda rozesměje.

Filmové pojetí adventur od Telltale nemusí sednout každému, nicméně zrovna v tomto případě je záhodno odpor k formátu interaktivního seriálu překonat a užít si parádní ztřeštěné dobrodružství. Od prosince roku 2014 Tales from the Borderlands sklízí chválu a když je venku i poslední epizoda, si konečně zaslouží i pozornost vaší peněženky.