Tale of Ronin

Verdikt

Vizuálně poutavý a zasazením neotřelé RPG ze středověkého Japonska. Datum vydání zatím nebylo upřesněno.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Dead Mage Inc.
Štítky: indie hra, historická, středověk, japonsko, rpg

Lidská stránka samurajů je něco, do čeho se hry, na rozdíl od filmů a knih, moc často nepouští. Samuraje většinou dostaneme jako drsné bojovníky, kteří katanou rozsekají prakticky všechno, u toho utrousí motivační citát z příručky pro asijská moudra a hotovo. To chtějí vývojáři ze studia Dead Mage změnit titulem Tale of Ronin, v němž sice nebudou chybět souboje, ale prim mají hrát emoce a vůbec lidská stránka samurajů. 

Tu si ve hře zažijete z pozice samuraje bez pána, tedy rónina. S ním budete putovat po Japonsku zmítaném nepokoji a násilím. Během své cesty budete činit řadu rozhodnutí a následně čelit jejich důsledkům. Ve svém jádru je Tale of Ronin příběhové RPG o přátelství a zradě, válce a míru, a především o cti.


Není to ale jen o mluvení a rozhodnutích, nechybí ani soubojový systém, který funguje na tahy, ale zároveň vyžaduje zatím blíže nespecifikovanou zručnost při práci s katanou. Zmíněný dynamický svět je persistentní, čímž je zachována jeho kontinuita i po vaší smrti.

Jinými slovy, hra se po smrti vašeho rónina nijak neresetuje, svět funguje dál. Vy se jen ujmete role dalšího rónina a můžete narazit na dopady rozhodnutí toho předchozího. Nakolik bude svět přísně realistický a nakolik plný příšer je zatím ve hvězdách, vývojáři jen naznačují jakési rozkročení mezi oběma polohami.

Lákavost Tale of Ronin zvyšuje ještě neokoukaný a unikátní vizuální styl sumi-e, díky kterému hra nezapadne minimálně na obrázcích a videích. Tale of Ronin vyjde na PC, Mac, Linux, PlayStation 4 a Xbox One, zatím neznámo kdy.