Tacticool

Verdikt
70

Tacticool je online týmová střílečka, která zjednodušila ovládání a zachovala dostatek taktiky. Je rychlá, zábavná a můžete v ní jezdit auty. Nabízí také přestřelky mezi policií a teroristy.

Další informace

Výrobce: Panzerdog
Vydání: 23. ledna 2019
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční, online

Všechny mobilní střílečky se nějak potýkají s ovládáním a tato není výjimkou. Jde na to však svým osobitým způsobem a musím uznat, že se ve výsledku hraje výborně. Také přináší zábavnou online týmovku, ve které se střetnou policisté a teroristi. 

Svou postavu vidíte izometricky z vrchu, jedním prstem se pohybujete a druhým otáčíte. Střelba probíhá automaticky. Nemyslete si ale, že by hraní postrádalo smysl. I po zamíření se snažíte držet protivníka na mušce, a právě tím ho porazit. To musíte spojit s takticky úhybným pohybem a teprve poté máte šanci v této hře zazářit. 

Snažíte se hrát v týmu, protože sami proti převaze nebudete mít úplně šanci. Pomoci vám mohou i vozidla. Jednak můžete protivníky přejet (bohužel také spoluhráče, když si nedáte pozor), ale na kapotě si vezete těžký kulomet, který jiný hráč může ovládat. Auta jsou zábavným zpestřením, ale jsou s nimi také největší potíže. Nejednou jsem se někde zasekl nebo při výlezu zcela nečekaně umřel. Toto není hra na esport, ale zábavy si s ní užijete dostatek. 

Samozřejmě nechybí ani free-to-play model, který se v tomto případě točí okolo odemykání a získávání nových zbraní, vylepšení a vzhledů. Zcela upřímně, ty nehrají přílišnou roli, když uvážíte, že vaše postava je na obrazovce poměrně malá. Na druhou stranu vám to v hraní nijak nebrání. Otázka samozřejmě přichází s vylepšováním zbraní. Některé jsou totiž zcela očividně lepší než jiné. Zabíjet sniperkou není žádný med, kdežto kulometu se na bojišti těžko něco vyrovná.

Tacticool je opravdu příjemná týmová online střílečka, které pomáhá trochu nečekaný element v podobě vozidel. Ovládání je příjemné i na dotykovém displeji, a pokud hledáte zjednodušený Counter Strike pro telefony, u kterého si nezlámete prsty, s touto hrou neuděláte chybu. A jistě jí prominete i menší chybky nebo neduhy v nepřehledném menu.