Sword of the Sea

Verdikt

Tvůrci nezvyklých zážitků tentokrát přijdou s divokou jízdou na létajícím meči. Hra už od pohledu vypadá krásně, ale kdy vyjde, autoři zatím neoznámili.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Giant Squid
Štítky: umění, dobrodružná, adventura

Studio Giant Squid se po čase zase ozvalo a představilo svůj nový projekt Sword of the Sea. U něj hned na první pohled poznáte rukopis tohoto celku a má se jednat o zatím nejambicióznější projekt, na kterém vývojáři doposud pracovali.

Titul působí jako hybrid Journey, Abzû a Flower, ve kterém prozkoumáte fascinující svět prastaré zapomenuté říše. V roli oživlého přízraku ji zkusíte opět přivést k životu, společně s její bohatou kulturou a zajímavou faunou. Cesta za tímto cílem vás provede dechberoucími kulisami a nabídne meditativní dobrodružství, ve kterém jediné nebezpečí představují dotěrní leviatani.

Na svůj nelehký úděl nebudete sami. Věrným společníkem se vám stane vznášející meč, který zároveň poslouží i coby netradiční dopravní prostředek. Ve své podstatě jde o propojení skateboardu, snowboardu a hoverboardu, zatímco jednotlivé kulisy zastupují funkci fantasy skateparku.

Titul kombinuje plynulost a rychlost skateboardových her s průzkumem a jádrem napěchovaným emocemi, které je studiu vlastní. Tradičně proto půjde o zážitek, který pohladí vaše smysly a učaruje vám nejen svým vizuálem, ale i hudbou.

Sword of the Sea vyjde na PC a PlayStation 5. Datum vydání zatím nebylo oznámené ani rámcově.