Suzerain

Verdikt

Že byste to zvládli lépe, než ti naši vládci? Můžete to dokázat! Tedy alespoň virtuálně. Politický simulátor Suzerain vychází 4. prosince.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Torpor Games
Štítky: simulace, strategie

Také si rádi čtete zprávy z aktuální politiky a myslíte si, jak byste libovolný stát na světě dokázali řídit lépe, než to dělají jeho zástupci? V nezávislém politickém simulátoru Suzerain od studia Torpor Games budete mít možnost to dokázat. Respektive projevit svůj důvtip, manažerské a diplomatické schopnosti, zkrátka vést občany fiktivní země Sordland, která se krátce před rokem 1954 z monarchie proměnila v možná ne úplně demokratickou republiku.

Sordlandské království si prošlo 20 lety diktátorství a občanskou válkou, kdy se sice proměnilo v republiku, ale konflikt zároveň zapříčinil obří ekonomickou krizi a v této situaci… Vítejte ve funkci, pane prezidente! Je na vás dovést tuhle zemi dovedli k úspěchu a prosperitě. Inu, gratulujeme, ale nepokazte to.

Hratelností je Suzerain v zásadě textovou adventurou s větvícím se příběhem a zásobníkem zákonů, o nichž můžete rozhodovat, ale také lidských dramat. Můžete být dobrým otcem a zároveň dobrým vládcem? A pokud ne, čemu dáte přednost?

Navzdory vojenským hrozbám zpoza hranic se budete muset obejít bez možností zahraniční politiky. Zato máte k ruce tým velmi rozmanitých poradců k ovlivňování té domácí. I své věrné ale zřejmě můžete všechny vyházet. Anebo aspoň neposlouchat, stejně jako vládní kabinet. Vybírejte si opatrně své přátele a ještě opatrněji své nepřátele.

Ten vám bude předkládat nejrůznější návrhy, na něž máte coby prezident Anton Rayne spoustu názorů, ať už jde o otevření hranic pro uprchlíky z Bludska, plánovanou ekonomiku či vaše plány pro příští volební období. Občané vás sice zvolili pro vaše demokratické směřování, máte ale možnost úplně otočit a stát se dalším v řadě diktátorů.

Dle slov vývojářů nabídne hra spoustu různých herních stylů, respektive politických systémů, které můžete ustanovit. Zůstanete čistou duší, anebo se necháte zkorumpovat? Čí zájmy budete hájit a kam Sordland zavedete se dozvíte už 4. prosince, kdy Suzerain vychází na Steamu, GOGu a Humble Store.