SuperPower 3

Verdikt

Co takhle si zkusit ovládnout zeměkouli? Nebo naopak zjistit, jak moc těžké je vyjít se všemi sousedy v míru? Simulační geopolitická strategie SuperPower 3 vyjde podobným snahám vstříc. Přesné datum vydání ale prozatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: GolemLabs
Štítky: simulace, strategie

První mocenská válka SuperPower vyšla již v roce 2002 a SuperPower 2 na sebe nechala čekat pouhé dva roky. Doba mezi druhým a chystaným třetím dílem je tedy v porovnání propastná, což se projeví nejen na grafice, ale i systémech hry.

SuperPower 3 totiž vychází z údajů poplatných aktuální době. Data tedy budou docela jiná než před dvěma dekádami a jako hlava státu budete mít k dispozici modernější nástroje k tomu... No, k čemu jen budete chtít.

Tato hra vás totiž nijak nepovede za ručičku. Sama vám nedává žádný konkrétní cíl a nemá definovaný konec, i když si můžete vyzkoušet několik scénářů inspirovaných skutečnými událostmi. Můžete se stát vůdcem prakticky jakéhokoliv státu na Zemi (vybírat budete ze 194 států) a díky editoru postavy si zvolíte libovolnou národnost, náboženské vyznání a typický oděv pro danou kulturu.

SuperPower 3 bude simulovat svět tak, jak ho známe, a selský rozum vám proto napoví, že udělat z České republiky světovou velmoc nebude zrovna snadný úkol. Můžete vést čistě politický boj nebo se zaměřit na ozbrojené síly. Pro milovníky destrukce bude připravená atomovka. A co se týče poměřování sil, nemusíte čelit jen umělé inteligenci, protože nebude chybět multiplayer, kde bude prostor jak pro konflikt, tak spolupráci.

Her jako SuperPower 3 moc není, takže je rozhodně důvod k radosti, že se dávná série vrací. Zatím ale nevíme, kdy nás vývojáři ke hře pustí. Na Steamu je v řádku Datum vydání uvedeno Již brzy, což ale může znamenat cokoliv. Jiné platformy než PC zatím nebyly ohlášeny.