Super Stickman Golf 3

Verdikt
90

Inteligentní golfová arkáda, jejíž zábava nevyprchá ani po hodinách hraní.

Další informace

Výrobce: Noodlecake Studios
Vydání: 7. července 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, golf, sportovní

Po více jak roce vypustilo vývojářské studio Noodlecake na trh třetí díl golfové arkády Super Stickman Golf. A upřímně? Na poměry mobilních titulů dlouhá doba vývoje stála za to. Jedná se o skvěle zpracovanou hru, až po strop naplněnou funkcemi a zajímavým obsahem a tak chytlavou, jak jen mohou podobné hříčky být. Navíc ji autoři nabízí zdarma.

Podíváme-li se na dostupný materiál k vyzkoušení, Super Stickman Golf 3 pro vás má připravenou pětici světů o několika desítkách jamek, multiplayerové režimy a také řadu kostýmů, míčků a dalších vizuálních doplňků, jejichž přínos ovšem není pouze estetický, nýbrž rovněž promlouvá do hratelnosti.

Nápad je to velmi chytrý, navíc je podpořený velkorysou nabídkou ve všech jmenovaných kategoriích. Herní měnu, kterou získáváte v podstatě za každou odehranou jamku, tak můžete v obchodě směnit například za námořnický klobouk, jež odmaže nebezpečí v podobě jezírek vody. Anebo si lze zakoupit speciální míček, který bude hned po dopadu na všech površích držet jako přilepený. Znamená to, že ačkoliv je koncept hry snadno uchopitelný, skrývá se v něm sympatická hloubka herního zážitku.

Pochválit je třeba i citlivě nastavenou obtížnost a jednoduché ovládání. Každý z pěti světů se soustřeďuje okolo jedné klíčové mechaniky. Jednou narazíte na antigravitační pole, podruhé si zase budete muset poradit se zamrzající vodou. A zatímco první dva světy umožňují hráčům oťukat si relativně v klidu herní systémy, ty tři následující se už rozhodnou trochu prověřit vaše schopnosti. K obsluze odpalů vystačí de-facto tři tlačítka, jejichž chování je navrženo s citem, takže budete mít nad svými akcemi vždy absolutní kontrolu. 

Dokonce i golfové řádění v online multiplayeru, kdy se soupeří střídají tah po tahu, funguje náramně. K online funkcím se také řadí možnost povýšit standardní verzi Super Stickman Golf 3 na prémiovou, což vám mezi dalšími drobnými bonusy zajistí přístup k více úrovním. Porce, ke které se dostanete bez nutnosti platit jedinou korunu, je ale stále více než solidní, proto záleží na úsudku každého zvlášť, zda si myslí, že mu investice navíc za to stojí.

Jistě, chcete-li hledat nedostatky, najdete je. Leckdo by mohl pozdější úrovně ve hře shledat příliš těžkými. Nu, a stále jde "jen" o golfovou arkádu, s dobře zavedenými principy. Těžko můžete čekat revoluci.

Na druhou stranu dostanete velmi příjemnou evoluci v mantinelech žánru. Takovou, která bere jednoduchost a hravost svých předchůdců a staví na nich překvapivě plnou golfovou zábavu, k níž se budete rádi vracet.