Summit Way

Verdikt
70

Jestli hledáte svěží (doslova) logickou hru s nápaditými mechanikami, Summit Way má v rukávu hned několik es. Nesmíte se však nechat odradit trochu nedokonalým zpracováním. To hře zbytečně ubírá na atraktivitě.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Xymus R&D
Vydání: 23. srpna 2018
Štítky: mobilní hry, logické

Někdy bych nejraději vyrazil do hor a provětral si hlavu. Uklidnil se od všeho lomozu a přemýšlení. S touto hrou mám ale smůlu. I když na to při prvních úrovních nevypadá, je to poměrně komplikovaná logická hříčka, ve které stavíte mosty mezi vrcholky hor. 

Již po několika úrovních vás překvapí, co vše autoři dovedli vymyslet. Základní myšlenka je jednoduchá. Snažíte se propojit všechny vrcholky co nejkratší cestou. Jenže brzy se k tomu přidají i další podmínky. Samozřejmě nemůže most procházet horou a pozor si musíte dát i na příliš strmé stoupání. Brzy tak nebudete jen kreslit nejkratší cestu. Aby toho nebylo málo, každá kapitola přidá další novou mechaniku, která kreslení cesty zase trochu zkomplikuje. 

Nejvíce mě bavilo zásobování. Některé kopce obývají vesnice nebo města, kterým musíte doručit jídlo, resp. zlato. To znamená, že při stavění musíte nejprve sklidit pole, navštívit důl, a až poté přijít s cestou do města. Nikoliv obráceně. Řešíte tedy vzdálenost, protože pro stavbu mostu potřebujete dřevo, kterého máte omezeně, výšku vrcholů, ale zároveň také pořadí navštívených míst. Z prve jednoduché hry se stává zajímavý puzzle.

Nové mechaniky přibývají i nadále. Zmíním třeba nebezpečná děla, která vám mosty shazují. Největším problémem hry je zpracování. Prostředí ani uživatelské rozhraní nevypadají příliš přitažlivě, kopce se stále opakují, ale ani práce s kamerou není na výbornou. Ta vždy stojí a nemůžete si úroveň zcela volně prohlédnout. Klepání na vrcholky při stavbě rovněž není kdovíjak přesné a intuitivní. Rozhodně bych však ocenil, kdyby se s každou úrovní trochu změnilo prostředí.

Pro Android je hra ke stažení zcela zdarma. První dvě kapitoly, ve kterých si osaháte herní princip, jsou přístupné bez omezení. Nadále dostanete možnost přispět libovolnou částkou. Pokud tak neučiníte, v klidu hrajete dál, akorát se vám zobrazují reklamy. Pro iOS si musíte hru za 50 korun koupit. Jistě by mohla být po technické stránce dotaženější, ale i tak přináší zábavnou logickou hratelnost.