Sudoku

Verdikt
75

Příjemná a funkční varianta populární logické hry s čísly. Není většího důvodu, proč tuto hru fanouškům sudoku nedoporučit.

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 29. září 2006
Štítky: zdarma, browser-gaming, sudoku, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Cílem hry je v co nejkratším čase doplnit tabulku (velikosti 9x9 políček) o zbývající číslice 1 až 9 tak, aby se žádná číslice v žádném sloupci, řádku, a ani jednom z devíti čtverců (o velikosti 3x3) neopakovala. Obtížnost Sudoku je dána zejména tím, jak těžké je přijít kam které číslo doplnit a také počtem čísel, která je potřeba dosadit. Jako pomůcku si ale můžete zapisovat do každého políčka jeho kandidáty, tedy čísla, o kterých si myslíte, že by do políčka šla doplnit. Kromě přehledu co kam doplnit můžete kandidáty použít i k různým lehčím nebo pokročilejším strategiím doplňování čísel.

Sudoku nicméně, doufejme, není třeba sáhodlouze představovat - jedná se o známou a oblíbenou logickou hru. Tato online verze působí příjemným dojmem, ovládá se hladce (postačí pouze myš) a funguje bezchybně. Grafika je sice poněkud zastaralá, ale to u hry tohoto typu vůbec nevadí. Jediné, co lze vyčíst, jen pouze jedna úroveň obtížnosti, ačkoliv hra působí dojmem, že by jich tam mělo být víc. I přesto se ale jedná o dobře hratelnou záležitost, která potěší každého, kdo má odreagování formou hry s čísly rád.